درباره ما

بسم الله الرحمن ارحیم

خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه های عشق و شهادت و شرف و عزت سرمایه زوال ناپذیر آنگونه هنری است که باید، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی ،همیشه مشام جان زیبا پسند طالبان جمال حق را معطر کند. تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی – صلی الله علیه و آله و سلم – اسلام ائمه هدی -علیهم السلام – اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان ، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه داری مدرن وکمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل ، اسلام التقاط، اسلام سازش وفرومایگی ، اسلام مرفهین بی درد، و در یک کلمه “اسلام امریکایی ” باشد.
هنر در مدرسه عشق نشان دهنده نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی ، اقتصادی ،سیاسی ، نظامی است . هنر در عرفان اسلامی ترسیم روشن عدالت و شرافت و انصاف ، وتجسیم تلخکامی گرسنگان مغضوب قدرت و پول است .
هنر در جایگاه واقعی خود تصویر زالوصفتانی است که از مکیدن خون فرهنگ اصیل اسلامی ، فرهنگ عدالت و صفا، لذت می برند. تنها به هنری باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب ، و در راس آنان امریکا و شوروی ، را بیاموزد.هنرمندان ما تنها زمانی می توانند بی دغدغه کوله بار مسئولیت و امانتشان را زمین بگذارندکه مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چهارچوب مکتبشان ، به حیات جاویدان رسیده اند.
و هنرمندان ما در جبهه های دفاع مقدسمان اینگونه بودند، تا به ملا اعلا شتافتند. وبرای خدا و عزت و سعادت مردمشان جنگیدند ؛ و در راه پیروزی اسلام عزیز تمام مدعیان هنر بی درد را رسوا نمودند.
خدایشان در جوار رحمت خویش محشورشان گرداند.
۶۷/۶/۳۰
روح الله الموسوی الخمینی

***

در فضای مجازی جای خالی اش را احساس کردیم. پایگاهی که به صورت اختصاصی به «هنر انقلاب اسلامی» بپردازد.

صبح هنر متولد شد برای پر کردن این جای خالی. هدفش رصد و پوشش اخبار هنر انقلاب اسلامی.و فعلاً به صورت آزمایشی.

ادعا نمی کنیم در آغاز فعالیت آنچنان که شایسته عظمت و زیبایی هنر انقلاب است پذیرای آن باشیم .اما برای بهتر شدن تلاش خواهیم کرد،هر روز بیشتر از روز قبل.

منشورمان هم نامه ی امامان. صحیفه نور،جلد ۲۱،صفحه ۱۴۷٫ منشوری برای هنر متعهد.

فعلاً فعالیت اصلی پایگاه رصد اخبار و مطالب مرتبط با هنر انقلاب در خبرگزاری ها، پایگاه های خبری، نشریات و وبلاگ ها است. و بعد تجمیع و ارائه آنها.

معرفی هنرمندان ، آثار هنری و جشنواره ها را نیز خواهیم داشت. ان شاء الله.

مدیریت این پایگاه در شهرستان جیرفت – جنوب استان کرمان – صورت می گیرد.و تحریریه آن دست همه کسانی را که در سراسر کشور با ارسال خبر،مقاله و یادداشت و همچنین انتقاد و پیشنهاد، ما را همراه شوند، به صمیمیت می فشارد.

گاهی یک تلنگر،یک حرکت می سازد. و حرکت یک جریان. شاید آن تلنگر، مطلب یا پیشنهاد شما باشد. آن را دریغ نکنید.

امید است صبح هنر، میزبان خوبی برای ضیافت هنر انقلاب باشد.روح امام و شهدا که هنرمندان حقیقی انقلابند شاد.