برچسب: احد ده بزرگی

احد ده بزرگی

در خدمت و حیات شاعران

گلچین و ویرایشی صبورانه و هوشمندانه از مجموعه آثار بزرگوارانی چون «احد ده‌بزرگی» به تنهایی خودش یک سازمان تبلیغات است. چرا که یکی از ویژگی‌های این بزرگوار این است که برای بسیاری از مناسبت‌ها و وقایع تاریخی عاشورا شعر دارد. از مثنوی و غزل برای عون و جعفر گرفته تا بسیاری دیگر از شهدا و یاران اباعبدالله (ع).

محمدحسین جعفریان

سالگرد انقلاب و بابا‎‎هايي که نيستند!

به گمان من، برخي از معرفي درست و دقيق انقلاب و آرا و نظرات بزرگان آن هراس دارند. از انتشار اقدام دقيق امام (ره) و ايجاد موج فرهنگي در جهت ترويج و تبيين آن‎‎‎ها مي‌ترسند. از ترويج آنچه شهيدان مطهري و بهشتي به‎دنبالش بودند و نيز از آنچه رهبر انقلاب خواهان آن است نگرانند.

احد ده بزرگی

ما باید در زندگی تکثیر شویم

احد ده‌بزرگی در مراسم بزرگداشت خود در شب شاعر اظهار داشت: ما باید در زندگی تکثیر شویم و من از کودکی آرزو داشتم روزی تکثیر شوم و تمام نشوم و در تمام این سال‌ها با دو بال حرکت کردم یک بالم شب شعر عاشورای شیراز بود و بال دیگرم جلسات و مسابقات امور تربیتی استان فارس.

احد ده بزرگی

پروانه‌ای دور شاعران

من فکر می‌کنم اصلی‌ترین شاخصه شعری آقای ده‌بزرگی مردمی بودنش است. درست است خودش را در این سال ها وقف ادبیات عاشورا کرده و از جان و دل مایه می‌گذارد.

احد ده بزرگی

«استاد دوست»، زیبنده ترین صفت برای استاد ده بزرگی

در کسوت معلمی آقای ده‌بزرگی یک ویژگی برجسته‌ای که دارد و من فکر می‌کنم در سایر معلم‌ها این ویژگی کمرنگ‌تر است این است که ایشان دوست دانش‌آموزان و شاگردان خودش است، یعنی اصلا از موضع معلمی و استادی با شاگردان خودش و نسل جوان برخورد نمی‌کند.