برچسب: امیرحسین فردی

مسجد جوادالائمه(ع)

یک مسجد کوچک با اتفاقات بزرگ/ از تئاترهای “بهزادپور” و “سلحشور” تا کلاس‌های داستان “فردی”

مسجد جوادالائمه کتابخانه‌ی بزرگی هم داشت. در واقع با وجود کتابخانه، مسجد محل رفت و آمد بچه‌های محل شده بود. در این بین مرحوم امیرحسین فردی هم به کار داستان‌نویسی مشغول بود. مسجد ماوایی بود که بچه‌های نوجوان را تغذیه فکری می‌کرد.

رضا امیرخانی

مسجد، آن هم جوادالائمه اش عشق است

مسجدی که توی آن جلسات قصه نویسی برقرار می‌شود، مسجدی که نویسنده، آن هم داستان نویس تربیت می‌کند، مسجدی که داستان نویس شهید دارد توی عملیات کربلای 5، مسجدی که جشنواره انتخاب کتاب سال برگزار می‌کند و مسجدی که توی شبستانش مراسم پایانی جشنواره داستان برگزار می‌شود، اگر عشق نیست، چیست؟

ویژگی های «فردی» از نگاه «رهبری»

اگر همت و آن آينده‌نگري كه در امسال آقاي فردي وجود داشت، در همه‌ي شهرها وجود داشته باشد و دوستان جبهه‌ي فرهنگي انقلاب همت كنند، ما مي‌توانيم سالانه ده‌ها و بلكه صدها جايزه‌ي هنري با محوريت مساجد و به نام شهداي فرهنگي خود داشته باشيم. اين مي‌تواند خود آغاز يك جريان جدي فرهنگي و هنري در كشور باشد.

امیر حسین فردی

بزرگداشت امیر مجاهد داستان انقلاب + تصاویر

وی به انسان‌ها و هم نوعان خود محبت می‌ورزید و حتی با پرندگان و درختان و سبزه و گیاه هم همزبانی و دوستی داشت. وقتی عازم سفر به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم، از زبانش در رفت که صبح رفته و با درختان پارک‌شهر خداحافظی کرده است. اما همین انسان لطیف و رئوف هنگامی که می‌شنید کسی نسبت به انقلاب و رهبری جفایی کرده بسیار خشن و پرخشاگر می‌شد.

امیر حسین فردی

یاد امیر بر مزار حبیب +تصاویر

جمعی از نویسندگان کشور صبح امروز با حضور بر مزار مرحوم امیر‌حسین فردی، شصت و چهارمین سالگرد تولد وی را همراه با پنجاه و هفتمین سالگرد انتشار هفته‌نامه کیهان بچه‌ها را گرامی داشتند.