برچسب: جمال شورجه

فرج الله سلحشور

بزرگداشت سلحشور در همایش «راوی حقیقت»/ شورجه: این میزان تمجید رهبری از یک هنرمند را به یاد نمی آورم

مراسم بزرگداشت فرج الله سلحشور با عنوان «روای حقیقت» شب گذشته در سالن اندیشه حوزه هنری با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، سردار ابراهیم جباری، خانواده سلحشور و اهالی رسانه برگزار شد....

جمال شورجه

شورجه: جموعه حضرت موسی (ع) ساخته می‌شود

کارگردان سینما با اشاره به ساخت مجموعه حضرت موسی (ع) گفت: به قطع یقین شخص انتخابی برای نقش حضرت موسی (ع) از ستاره‌ها و اشخاص مطرح نبوده و یک فرد ناشناس را برای این نقش انتخاب خواهیم کرد.

جمال شورجه

پیشنهادات سینمایی شورجه به حوزه های علمیه

به‌عنوان یک فیلمساز که دغدغه موضوعات دینی و اسلامی را در سینما دارم از حوزه‌های علمیه می‌خواهم در بحث‌های فقهی سینما ورود کنند، چون ما با مشکلات عدیده‌ای در این عرصه دست به گریبان هستیم.

فرج الله سلحشور

تجلیل از سلحشور سینمای انقلاب/ بحرانی، شورجه و حدادیان از از کارگردان«یوسف پیامبر» گفتند

آیین تجلیل از ۳۳ سال فعالیت هنری «فرج‌الله سلحشور» کارگردان پرآوازه و متعهد سنما و تلویزیون با حضور شخصیت ها و چهره های فرهنگی، هنری و رسانه ای کشور در تالار اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.

چه اشکالی دارد ائمه جمعه هر هفته یک فیلم خوب را تبلیغ کنند؟

چه اشکالی دارد ائمه جمعه هر هفته یک فیلم خوب را تبلیغ کنند؟

فیلمساز آمریکایی با اتکا به علاقه مردم به قهرمان برای خودش قهرمان کاذب می سازد.ما در تاریخی معاصرمان قهرمان‌های واقعی زیادی داریم. جنگ ما پر از قهرمان است اما متأسفانه چون برنامه ریزی و استراتژی نداشتیم، نمی توانیم روی آن کار کنیم.

جمال شورجه : استعداد های جوان، راه نجات سینمای ایران / نهادهای دینی داریم که فیلم سکولار می سازند

جمال شورجه : استعداد های جوان، راه نجات سینمای ایران / نهادهای دینی داریم که فیلم سکولار می سازند

فیلم‌هایی داریم در نهادهای دینی که نگاهی مسئولیت گریز دارند که با رنگ و لعاب دینی عرضه می‌شوند اما در جهت سینمای سکولار دینی هستند. اگر ما فیلمی بسازیم که اتفاقا رنگ و بوی دینی داشته باشد و حتی به مخاطب هم معرفت بدهد اما مخاطب را در شرایط فعلی به نوعی انزوا و گوشه‌گیری برساند، مخرب آموزه‌های دینی است.

جشنواره فیلم های زیرزمینی

جشنواره فیلم های زیرزمینی

فیلم های مستقل در کشورهای دیگر به صورت زیرزمینی ساخته می شوند زیرا سینمای دنیا در انحصار اسرائیل قرار دارد بنابراین نمی تواند پیام خود را از طریق فیلم در دنیا پخش کند و این جشنواره فرصت مناسبی است برای آنها تا مورد تشویق قرار گیرند زیرا در اوج خطر فیلم می سازند تا حقایق را بیان کنند.