برچسب: جواد شیخ الاسلامی

مثنوی بازگشت محمدکاظم کاظمی نشست بررسی شمشیر و جغرافیا و روزنه

مثنوی «بازگشت»، سرود ملی مهاجران است

نشست معرفی و بررسی مجموعه شعر «شمشیر و جغرافیا» و مجموعه آموزشی «روزنه»، دو کتاب محمدکاظم کاظمی، شاعر فارسی‌زبان، در بازار کتاب گلستان مشهد برگزار شد.

احمد عزیزی

فرهنگ دارد از دست می‌رود

به خدا خسته شدیم از بس اعتراض کردیم به این روند و هیچکس ککش هم نگزید. بابا! مدیران عزیز! احمد عزیزی را یاری کنید… احمد عزیزی یک نمونه است. عزیزی‌ها را یاری کنید. «فرهنگ دارد از دست می‌رود»…

علیرضا قزوه

با «قزوه»، در «غزوه»

شعرهایش، همیشه، همراه با شاخص بودن و والا بودن در مرتبت شعری، هشدار و تلنگری بوده­اند برای جبهه­ی حق و البته نشتری بوده­اند برای دسته­-دسته­های کوچک و بزرگ مخاصم و مخالف با انقلاب اسلامی.

مصطفی احمدی روشن

مردهای مرد را آغاز و پایان ، روشن است/ گلچین سروده هایی در خصوص «شهید احمدی روشن»

در پی شهادت شهید احمدی روشن شعرای کشورمان اشعار بسیاری در این باره سروده اند. علی رضا قزوه، علی محمد مودب، میلاد عرفانپور، وحیده افضلی، جواد شیخ الاسلامی، مجتبی اصغری فرزقی، پیمان طالبی، حسن صنوبری، عارفه دهقانی، مهدی جهاندار و …. به مناسبت دومین سالگرد شهادت مصطفی احمدی روشن این شعر ها را مرور می کنیم.

جواد شیخ الاسلامی

شرح دوری را…

شرح دوریِ تو را با همه ی غم گفتم / دوستت دارم و این را به خدا هم گفتم…

جواد شیخ الاسلامی

پیشرفت شعر، مهر و محبت می خواهد

در زمان جنگ یک حمله‌ به کشور شده بود و دین و ناموس و همه چیز این ملت در معرض تاراج بود، یک جنگ همه جانبه علیه اسلام و انقلاب راه افتاده بود و آن جنگ لوازم خودش را داشت، همه آماده بودند، چیزی که متأسفانه ما در فضای فرهنگی کشور نداریم احساس همین جنگ است. متأسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که جنگی در گرفته است بسیار بزرگتر از جنگ هشت ساله.

جواد شیخ الاسلامی

ننگ قفس

كنار آمدن با قفس؟ من و تو؟ مباد! / مباد و فكر به اين ننگ مي كشد ما را