برچسب: حسین قرایی

احمد عزیزی

خدا مدیران تندیس ساز را هدایت کند!

به پسر احمد عزیزی زنگ زدم و گفتم قضیه بیمه و مشکلات مالی داروهای پدر حل شده است که دوستان به سراغ نصب «تندیس» رفته‌­اند؟ با لحن غریبی گفت همچنان مشکل بیمه و هزینه های مالی اذیتمان می کند.

روایت دیدار با مردمی ترین چهره شعر انقلاب

به یکباره پرت می‌شوم به روز ورود امام خمینی به وطن و گروه سرودی که شعر «خمینی ای امام» را خواند. حالا شاید برای بچه‌های امروز قابل درک نباشد اما گفتن آن شعرها در دوران انقلاب جگر شیر می‌طلبیده است.

رحیم مخدومی، جنگ پابرهنه ،حسین قرایی،یادداشت،هنر انقلاب،ادبیات دفاع مقدس،جشنواره رسول آفتاب

مخدومی، هنر انقلاب و «جنگ پابرهنه»ها

مخدومی در کتاب «جنگ پابرهنه» به روایتگری می‌پردازد؛ بازگویی خاطرات در این کتاب، خیلی دقیق و تصویری است. او با نرمای واژه‌ها سر ستیز دارد و این ستیز در روحیه انقلابی نویسنده ریشه دارد

سید مسعود شجاعی طباطبایی

پاسداشت «خط‎شکن کاریکاتور انقلاب» در عصر هنر انقلاب / نیرومند، میرشکاک و بیژنی از «شجاعی‎طباطبایی» گفتند؛ هنرمند ممنوع الورود به ۲۲ کشور جهان

آیین پاسداشت «سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی» به عنوان کاریکاتوریست انقلابی کشورمان و هنرمردی که به ۲۲ کشور ممنوع‌الورود است، برگزار شد.

رسول مولتان

«رسول مولتان» یک «دا»ی دیگر است

چهل و هشتمین «عصرانه ادبی فارس» ویژه شهید سید محمد علی رحیمی و کتاب «رسول مولتان» که زینب عرفانیان آن را نوشته، عصر شنبه سی و یکم مرداد ماه 94 در خبرگزاری فارس برگزار شد

قشقایی در عصرانه ادبی فارس

تجلیل از شاعری دلبسته به کویر

محدثی خراسانی در چهل و چهارمین عصرانه ادبی خبرگزاری فارس گفت: ژرفای آثار محمدتقی قشقایی بواسطه هم‌زیستی او با انسانهاست.

عبدالرحیم سعیدی‌راد

در حال و هوای آثار عبدالرحیم سعیدی‌راد

«شاعر – نویسنده»ی دزفولی ما شعر پر مضمون و خوش تراشی با عنوان «من یک شاعر دولتی ام» دارد که در نوع خودش ارجمند است. او در این شعر ارزش های انقلاب اسلامی را به رخ می کشد و با بیانی مطالبه آمیز و انقلابی طرح مسئله می‌کند.