برچسب: حمید سبزواری

حمید سبزواری

حمید سبزواری، اسطوره شعر انقلاب اسلامی

وقتی خبر بیماری و بستری شدن شاعر بلندآوازه کشورمان «حمید سبزواری» منتشر شد، اهالی ادبیات، هر یک به گونه‌ای در مجامع عمومی و ادبی، نسبت به «استاد»، ادای احترام کردند. دو شاعر و پژوهشگر...

روایت دیدار با مردمی ترین چهره شعر انقلاب

به یکباره پرت می‌شوم به روز ورود امام خمینی به وطن و گروه سرودی که شعر «خمینی ای امام» را خواند. حالا شاید برای بچه‌های امروز قابل درک نباشد اما گفتن آن شعرها در دوران انقلاب جگر شیر می‌طلبیده است.

حمید سبزواری

از شعر انقلابی علیه جشن های ۲۵۰۰ ساله تا توصیه شهید بهشتی به حمید سبزواری/ گفتگویی خانوادگی با بزرگ جماعت «شعر انقلاب»

حمید سبزواری نامش با شعر انقلاب گره خورده است. داعیه‌داری او در سروده‌های انقلابی که هر کدام خاطره‌ساز بوده‌اند و هستند، بر کسی پوشیده نیست، اما این روزها هم گرد فراموشی بر ذهن استاد نشسته و هم بر ذهن ما نسیان حاکم شده است.

حمید سبزواری

«بزرگ جماعت شعر انقلاب» از خاطرت ما را نبر

در میان شاعران انقلاب اسلامی، برخی از چهره‌ها در تمام فراز و فرودهای سال‌های مبارزه و رویارویی با جریانات مخالف و سال‌های دفاع مقدس همراه با انقلاب قلم زده‌اند که در این میان نام «حمید سبزواری» از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

حمید سبزواری

برای شاعر «خمینی ای امام» دعا کنید

همسر حمید سبزواری با اشاره به این که چند ماهی است که بیماری آلزایمر این شاعر شدید شده است، از مردم خواست تا برای بهبودی «بزرگ جماعت شعر انقلاب» دعا کنند.

حمید سبزواری

وحدت

برآیید برآیید به وحدت بگرایید / که از شاخ وفایید که از اصل ولایید

شب های شعر انقلاب

گزارش تصویری اختتامیه شب های شعر انقلاب

در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اختتامیه دومین دوره «شب‌های شعر انقلاب» با حضور شاعران آئینی و انقلابی در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

حمید سبزواری

خط عشق

مگو كه كشتی از این موج بر كران نرود / كه بر دماغ خرد هرگز این گمان نرود

علیرضا قزوه

اوستا و استاد سبزواري، معلمان شعر اصيل انقلاب

اگر بخواهيم شعر انقلاب را آسيب‌شناسي كنيم يك حوزه آن همين است. نگاه درست به ميراث نداشتن. شعر اصيل انقلاب معلماني مثل اوستا و استاد سبزواري داشته است. اگر به دنبال اين اصالت‌ها باشيم، شاگردان خوبي مي‌توانيم باشيم.