برچسب: حوزه هنری

سومین جایزه ادبی - علمی طاهره صفارزاده

مراسمی به یاد «بانوی شعر انقلاب»

آیین اختتامیه سومین جایزه ادبی – علمی «طاهره صفارزاده» با سخنرانی شاعران و چهره‎های فرهنگی درباره شخصیت علمی و ادبی این بانوی فرهیخته برگزار شد.

سوره اخلاص

روایت «سوره اخلاص» +تصاویر

حوزه هنری اكنون دو دلیرمرد عملیات كربلای چهار در كنار خود می بیند. نشانه هایی برای همیشه تاریخ در یكی از مهم ترین برهه های تاریخی حوزه هنری انقلاب اسلامی.

فاضل نظری

نظری: عرصه هنر انقلاب، عرصه کار جهادی است/ مومنی: «ترویج»، «تربیت» و «تولید»، سه اولویت حوزه هنری

فاضل نظری، معاونت هنری حوزه هنری، گفت: نباید برخی فكر كنند مدیران و هنرمندان انقلاب اسلامی برای پول كار می كنند. اتفاقا باید این فرهنگ جا بیفتد كه تنها جایی كه كار دلی و جهادی انجام می شود همین جا و برای همین گفتمان است.

ناصر شکوری

تجلیل از 30 سال خدمت عاشقانه شاعر کتابدار/ میرشکاک، محمدی و هادی از «شکوری» گفتند

میرشکاک در این مراسم گفت: چگونه می‌توان به دعوی دین، اهل هنر تا این اندازه ذلیل باشد و اهل تبلیغ تا این اندازه عزیز، اگر قرار است حرفی و سخنی به نسل نوجوان و جوان منتقل شود باید آن را در عزت و اعتبار نسل من و شکوری آن را جست،‌ حالا باز کسی مثل من که زبانش دراز است نه، ولی شکوری چرا در فراموشی قرار گرفته است؟

امیر حسین فردی

بايد از تاريخ پاسداري کرد

مي‎گويم نبايد جهت اصلي را گم کرد. گاهي با يک پاراگراف، پيام و درون‎مايه يک اثر هزار صفحه‎اي دگرگون ميشود. با يک پاراگراف و حتي گاهي با يک جمله! بايد از تاريخ پاسداري کرد که تحريف نشود. خيلي بلا‎ها در اين کشور بر سر ما آوردهاند. تاريخ ما را به‎نفع مقاصد خودشان تحريف کردهاند. اينجا بايد بايستيم و سخت مراقبت بکنيم. در عين حال بايد از ادبيات کار هم مراقبت کنيم.

عصر تباهی

روایت امینی از انقلاب اسلامی به زبان کاریکاتور/ از ایده تدریس«عصر تباهی» تا ابراز حسرت «بیژنی»

حسن بهشتی پور محقق و پژوهشگر تاریخ انقلاب اسلامی گفت: كتاب كاریكاتور “عصر تباهی” سعی كرده تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی را برای مخاطبانش تعریف كند و به این سوال مهم پاسخ می دهد كه چرا مردم ایران انقلاب كردند. امینی در اثر خود محور هایی را استخراج كرده تا بگوید چرا نظام شاهنشاهی از هم پاشید و مردم كشورمان انقلاب كردند.