برچسب: سعید حدادیان

175 اقیانوس

حماسه شاعران برای شهدای غواص +تصاویر

میلاد عرفان پور گفت: در جریان بازگشت پیکرهای این شهدا ما اشعار خوبی می‌دیدیم و به نظرم رسید که می‌تواند این اشعار به عنوان یک سند تاریخی در راستای حماسه شاعران به منظور ادای دین به حماسه غواصان محسوب شود.

فرج الله سلحشور

تجلیل از سلحشور سینمای انقلاب/ بحرانی، شورجه و حدادیان از از کارگردان«یوسف پیامبر» گفتند

آیین تجلیل از ۳۳ سال فعالیت هنری «فرج‌الله سلحشور» کارگردان پرآوازه و متعهد سنما و تلویزیون با حضور شخصیت ها و چهره های فرهنگی، هنری و رسانه ای کشور در تالار اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.

شاعران اردیبهشتی

ناگفته های شاعران اردیبهشتی / از دیدار جعفریان با رهبر طالبان تا درخواست رهبر انقلاب از حدادیان

محمدحسین جعفریان خبرنگار و مستندساز نخستین اردیبهشتی این جلسه بود. وی تاریخ تولد خود را اول اردیبهشت 1346 اعلام کرد و در خصوص انتخاب نامش اشاره داشت: نام مرا پدرم انتخاب کرد و به دلیل ارادتی که به پیامبر اسلام (ص) داشت، پیشوند اسم‌های من و برادرانم را محمد گذاشت.

حدادیان

امینی و حدادیان از شعر انقلاب گفتند

سعید حدادیان گفت: ما باید به عنوان شاعران انقلاب از شاعران با شهامت پیشین الگو و درس بگیریم و تنها به دنبال نان شاعری نباشیم. به قول حضرت امام (ره) ببینید شما برای انقلاب چه کردید نه این که انقلاب برای شما چه کرد.

شب های شعر انقلاب

ضیافت «شعر انقلاب» در اصفهان +اشعار و تصاویر

مراسم شب شعر انقلاب در اصفهان روز چهارشنبه 2 بهمن برگزار شد که شاعران جوان و پیشكسوت كشور اشعار خود را قرائت كردند. قزوه،حدادیان، بیابانکی،فیض،نظری، احتشامی، فردوسی از شاعران حاضر در این مراسم بودند.

سعید حدادیان

فتنه های سرخ

سعید حدادیان علاوه بر اینکه مداح اهل بیت(ع) باشد، شاعر این خاندان نیز هست. از او تاکنون یک مجموعه شعر با عنوان «همیشه باران» به چاپ رسیده است. غزل، قصیده، رباعی و نیمایی قالب‌‌های شعری حدادیان را تشکیل می‌‌دهد که در موضوعات آیینی، دفاع مقدس، عاشقانه و عارفانه سروده شده‌اند.
سروده ذیل نمونه‌ای از اشعار حدادیان است که آرزوی شاعر برای رسیدن به مقام انصار ائمه(ع)، یعنی اوج انسانیت را بیان می‌کند که به شرح ذیل است:

سعید حدادایان

غزل های عاشقانه یک مداح

غزل‌های حدادیان در این مجموعه مضمون‌های متفاوتی دارند از غزل‌های عاشقانه بگیرید تا غزل‌های آیینی. ویژگی‌های غزل‌های آیینی حدادیان هم سرشار بودن از عشق است و عاشقانه نگاه کردن او و استفاده از کنار هم چیدن واژه‌ها برای ایجاد اشعار خوش آهنگ و دل نشین.