برچسب: سفیر فیلم

مستند «آقای نخست وزیر» به روایت سفیرفیلم

«مصدق» به روایت سفیر فیلم

«آقای نخست وزیر» تازه ترین اثر سفیرفیلم که در آن به نقش دکتر مصدق در ماجرای ملی شدن صنعت نفت و سرانجام آن اشاره شده است، به زودی منتشر خواهد شد.

از ماجرای «سی‌وسه سال سکوت» تا خبر ساخت «میراث آلبرتا 3»

«میراث آلبرتا 3» را که در یکی، دو سال اخیر به دنبال ساختش بودیم به انجام خواهیم رساند. البته خوشحالم که در این راه توفیق پرداخت به زندگی جانباز بزرگواری در فیلم «سی‌وسه سال سکوت» پیش آمد. در فیلم آینده خود قرار است به یک بررسی تحلیلی از موضوع مهاجرت دست بزنیم.

کمیل سوهانی

مسئله فرهنگ عمومی در «جای خالی»

کارگردان مستند «جای خالی» برنامه‌ریزی کلان توسط مسئولان برای تقویت اخلاق حسنه در زندگی فردی و اجتماعی به صورت ریشه‌ای و عمیق و همچنین زدودن زشتی های رفتاری و اخلاقی را از سرفصل‌های یک حکومت دانست و گفت: همواره سرفصل یک حکومت انجام کارهای عظیم عمرانی و سیاسی نیست. گاهی اوقات شما به یک برنامه‌ریزی بیست ساله نیاز دارید تا بتوانید موضوعی مثل دروغ یا تنبلی را در جامعه کاهش دهید.

مصطفی رضوانی

این حرف، جزء سیاست های رسانه ای نظام نیست

ما وقتی طرح را آماده کردیم آن‌را نزد یکی از دوستان در یکی از نهادهای مهم بردیم. طرح ما 10 جمله‌ی کلیدی داشت. در یکی از آن‌ها نوشته بودیم که ما می خواهیم در این مستند تحریم را به رسمیت بشناسیم و بگوییم که تحریم هست. آن دوست با طرح ما مخالفت کرد و گفت که این حرف جزء سیاست‌های رسانه‌ای نظام نیست و باید به مردم امید داد.

نبرد خاموش

روایتی بی‌پروا٬ مثلِ مردم

نقطه اوج این جذابیت در «نبرد خاموش» جایی است که چند نفر از مردم در پاسخ به سوال راوی در بحث با یکدیگر بر می‌آیند و بی‌پروا حرف دیگری را نقد، رد یا تکمیل می‌کنند و این بی‌پروایی به کل مستند هم سرایت کرده است. انگار اصلا دوربین و مصاحبه کننده‌ای وجود ندارد.