برچسب: سلیم غفوری

سلیم غفوری

دشمنی آمریکا با ما تمام نشده است

مدیر موسسه فرهنگی میثاق گفت: طبعا تا زمانی که اختلافات جدی و بنیادین بین انقلاب اسلامی و دولت امریکا وجود دارد این موضوع که فکر کنیم اگر ما بر سر یک پرونده ای با آمریکا به نتیجه رسیدیم دشمن آمریکا با ما تمام می شود؛ تصور غلطی است.

سلیم غفوری

مستندسازی بحران در ایران از جنگ آغاز شد/ ما را دردسر می‌بینند نه چشم سیاست‌مدار

مستندساز بحران همیشه به عنوان یک دردسر دیده می‌شود چرا که مستندساز بحران ممکن است مجروح، کشته، بازداشت و یا به گروگان گرفته شود و خیلی از افراد ترجیح می‌دهند آن مستندساز نرود تا این اتفاقات هم رخ ندهد و این دید وجود ندارد که مستندساز می‌تواند چشم سیاستگذار باشد چرا که در خیلی از مکان‌ها اطلاعات میدانی نداریم

سلیم غفوری

نمایشگاه «تراژدی سلطه» به شهرستان ها می رود

غفوری، مدیر موسسه فرهنگی میثاق با تاکید بر اینکه نمایشگاه «تراژدی سلطه» تا اول اسفندماه در پارک دانشجو تهران برپاست، گفت: قصد داریم این نمایشگاه را در مناطق مختلف شهر تهران و شهرستان‌ها برای آشنایی مردم با دولت آمریکا برپا کنیم.

سلیم غفوری

جشنواره عمار آغاز یک حرکت اجتماعی است

جشنواره مردمی فیلم عمار با استفاده از اکران‌ فیلمها در سراسر کشور و حتی مناطق دور افتاده و روستاها می‌تواند سینما را به دورن اجتماع ببرد و یک حرکت اجتماعی را پیش ببرد.

حسین قدیانی

حسین قدیانی: همان نسبتی که خرمشهر با ایران داشت سوریه با بیداری اسلامی دارد

مدت‌هاست که بعضی‌ مثلاً روشنفکر بر طبل این سؤال می‌کوبند که سوریه اساساً چه ربطی به جمهوری اسلامی دارد. باید بگویم همان نسبتی که خرمشهر با ایران داشت سوریه با بیداری اسلامی دارد. سوریه اگرچه استانی از ایران نیست، اما در منظومه امت اسلامی و در عصر بیداری اسلامی تمام بار بیداری بر دوش سوریه است.

سلیم غفوری

از عمق جنگل‌های آمازون تا صحرای آفریقا

ما پذیرفته‌ایم که آرمان امام این است که از مظلوم دفاع می‌کنیم و بر ظالم می‌تازیم. این جمله‌ای کلیدی است و حضرت امام برای آن حد و مرزی نگذاشتند. به این ترتیب این نگاه از یک طرف تا عمق جنگل‌های آمازون و آمریکای لاتین و قبایل بومی آن‌جا و روستاهای دورافتاده آنجا و از طرف دیگر تا عمق شرق آسیا ومالزی و اندونزی و… قابل گسترش است.

سلیم غفوری

روز آرامش ما، روز سیاه هنر انقلاب/ انتخابات 88، جنگ 33 روزه و 22 روزه، محرکات اصلی جریان نوظهور مستندسازی انقلابی

اتفاقاتی که با جریان انتخابات 88 و جنگ 33 لبنان و جنگ 22 غزه افتاد مهم‌تر بود.درست در میان این اتفاقات بود که بچه‌ها متوجه شدند که الان دوباره وقت آن است که علم‌های هنر و رسانه را بلند کنند. اوضاع تغییر کرده است و لازم است که ما هم وارد میدان شویم. این بار جدی‌تر و واقعی‌تر.