برچسب: سینمای دفاع مقدس

فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران

«فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران» به قلم مسعود فراستی منتشر شد

«فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران» با هدف معرفی و نقد برخی از آثار سینمایی و مستند در حوزه دفاع مقدس همزمان با ایام ده فجر انقلاب اسلامی توسط نشر ساقی روانه بازار کتاب شد. این اثر را می‌توان دایره‌المعارفی از آثار دفاع مقدس به شمار آورد.

سید محمد جوزی: تمام جنگ ما، درخاکریزها نبود

تمام جنگ ما، درخاکریزها نبود

چهل‌و‌چهارمین نشست فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب اسلامی با موضوع فیلم‌سازی مردمی با حضور سید محمد جوزی، فعال فرهنگی حوزه دفاع مقدس برگزار شد.

محمدحسین قاسمی

جزئیات جدید فیلم نرگس آبیار +عکس

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نفس» با اشاره به اینکه سومین فیلم نرگس آبیار به لحاظ تولید جزو آثار بیگ‌پروداکشن است اما به لحاظ مالی با توجه به حجم وسیع لوکشین‌ها فیلمی معمولی است، حمایت فارابی و نورتابان در ساخت اثر را تاثیرگذار دانست.

مهدی اکبری زادگان

شهادت یکی از عوامل فیلم «ملکه» +عکس

مهدی اکبری زادگان مدیر تولید جانباز سینمای ایران که به عنوان مشاور نظامی در ساخت فیلم های سینمایی نیز فعالیت داشته است، شب گذشته ۱۳ مردادماه به شهادت رسید.

فیلم کوتاه ننه صنوبر

فیلم کوتاه «ننه صنوبر» منتشر شد/ حکایت انتظار مادری چشم به راه +دانلود

فیلم کوتاه «ننه صنوبر» داستانی درباره مادری که در انتظار پسر مفقودالاثرش که سال های قبل به جنگ رفته و به خاطر علاقه اش از کودکی به گروه غواص ها پیوسته می باشد. این مادر در خانه قدیمی اش به امیدی اینکه روزی پسرش به همان جا برگردد،مکان زندگی خود را تغییر نمی دهد.

رسول ملاقلی پور

خاطره رسول ملاقلی‌پور از عملیات فتح‌المبین

«وقتی فیلمی می‌سازم، دلم می‌خواهد حداقل بتوانم روح حسن‌‌آقا را یک‌جور از خودم راضی کنم. نباید فراموش کنم اگر فیلمساز شدم به خاطر خون حسن شوکت‌پور و حسن‌آقاهایی است که من نمی‌شناسم و همه‌شان زندگی را دوست دارند».

جشنواره فیلم مقاومت، تعطیل!

در حالی که سال گذشته شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در برگزاری این رویداد سینمایی و ارزشی بطور سالانه به توافق قطعی رسیده بودند اما محمد خزاعی از عدم برگزاری این جشنواره در سال جاری خبر داد.