برچسب: سینما انقلاب

وحید جلیلی

جلیلی: نقد نکردن بی‌تقوایی است/ آیا در جنگ نرم اولویت ما فیلمی مانند طبقه حساس است؟

امروز اگر ما سوالاتی را مطرح می‌کنیم به بعضی‌ها بر می‌خورد. برادری به من می‌گفت تقوا پیشیه کنید و ما را نقد نکنید. نقد نکردن بی‌تقوایی است،اگر ما سوال نکنیم که در روایت فتح، حوزه هنری و سازمان سینمایی چه می‌گذرد بی‌تقوایی است. این‌ها را آقای خاموشی و مومنی شریف باید جواب دهند. آیا در جنگ نرم اولویت ما فیلمی مانند طبقه حساس است؟

حاتمی کیا

حاتمی کیا: جمع «سینما انقلاب» می‌خواهند رایحه آوینی را بپراکنند

ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم سینمایی«چ» در اختتامیه سومین هم‌اندیشی سینماگران و متفکرین سینما انقلاب گفت:‌وقتی به این فضا وارد شدم دیدم جنس افرادی که در این محفل حضور دارند به‌نوعی است که می‌خواهند رایحه آوینی را بپراکنند، همان جنسی که من می‌خواهم در جامعه باشد.

حسن عباسی

«هنر برای هنر»، بی‌بنیان‌ترین حرف سده اخیر است

عباسی با انتقاد از واژه هنر برای هنر گفت: سوالی که مطرح است این است که نقش امام (ره) و مردم در کجای ساختار هنر ما دیده می‌شود. در چند سده اخیر بی‌بنیان‌ترین حرفی که زده شده است همین جمله هنر برای هنر سیاست برای سیاست، علم برای علم و اخلاق برای اخلاق است و این‌‌ همان مسئله‌ای است که امروز می‌گویند ساختار و هنر ارزشی و غیرارزشی نداریم.

چ

«چ» به روایت چمران، مستغاثی و نیرومند

سعید مستغاثی گفت: آقای حاتمی‌کیا فقط یک تاریخ را روایت نکرده و فیلم ایشان پر از حس و حال است. ما امروزمان را در این فیلم می‌بینیم. در آن زمان همه برضد ایران بودند مانند امروز. در این فیلم قهرمان واقعی ولایت است.

محمد صادق کوشکی

ما به سینمای نقاد حاکمیت نیاز داریم، اما …

دکتر کوشکی در محفل سینما انقلاب گفت: ما به سینمای نقاد حاکمیت نیاز داریم،اما نقد نه بر مبنای مبانی که بی بی سی ارائه می‌کند، بلکه بر مبنای آموزه‌هایی که مثلاً نهج البلاغه ارائه می‌دهد.

بولتن سینما انقلاب

پنجمین بولتن سینما انقلاب

نشریه سینما انقلاب در بخش های مختلفی سعی داشته است به نفد فیلم های حاضر در جشنواره نسب این فیلم ها با مسائل سینما انقلاب و هنر انقلابی بپردازد.

سینما انقلاب

بولتن «سینما انقلاب»

ویژه نامه سومین هم اندیشی متفکران و سینما گران انقلاب اسلامی با عنوان «روایت سینما انقلاب» منتشر می شود.

پوستر «سینما انقلاب»

پوستر «سینما انقلاب»

همزمان با آغاز اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره ببین المللی فیلم فجر دفتر جنبش فکری هنری سینما انقلاب از پوستر سومین هم اندیشی متفکران و سینماگران انقلاب اسلامی رونمایی کرد.

سینما انقلاب

کارکرد سنجی جشنواره‌ها در برنامه تلویزیونی «ققنوس»

برگزاری سومین هم‌اندیشی جنبش فکری هنری سینما انقلاب در بنیاد فارابی، بررسی کارکردسنجی جشنواره در پیشبرد سینمای ملی در برنامه تلویزونی «ققنوس» و یک انتصاب در جنبش فکری هنری سینما انقلاب، سه خبر جدید از هم‌اندیشی سینما انقلاب است.