برچسب: شعر انقلاب

دکتر محمدمهدی سیار، شاعر و پژوهشگر ادبیات

سیار: «شهید» ابرمرد شعر انقلاب است

دکتر محمدمهدی سیار، شاعر و پژوهشگر ادبیات در اردوی آفتابگردان‌ها، به میزبانی شهرستان ادب، با مروری بر سیر تفکر در اندیشه اسلامی، شهید را «ابرمرد شعر انقلاب» دانست.

حمید سبزواری

حمید سبزواری، اسطوره شعر انقلاب اسلامی

وقتی خبر بیماری و بستری شدن شاعر بلندآوازه کشورمان «حمید سبزواری» منتشر شد، اهالی ادبیات، هر یک به گونه‌ای در مجامع عمومی و ادبی، نسبت به «استاد»، ادای احترام کردند. دو شاعر و پژوهشگر...

سومین جایزه ادبی - علمی طاهره صفارزاده

مراسمی به یاد «بانوی شعر انقلاب»

آیین اختتامیه سومین جایزه ادبی – علمی «طاهره صفارزاده» با سخنرانی شاعران و چهره‎های فرهنگی درباره شخصیت علمی و ادبی این بانوی فرهیخته برگزار شد.

روایت دیدار با مردمی ترین چهره شعر انقلاب

به یکباره پرت می‌شوم به روز ورود امام خمینی به وطن و گروه سرودی که شعر «خمینی ای امام» را خواند. حالا شاید برای بچه‌های امروز قابل درک نباشد اما گفتن آن شعرها در دوران انقلاب جگر شیر می‌طلبیده است.

175 اقیانوس

حماسه شاعران برای شهدای غواص +تصاویر

میلاد عرفان پور گفت: در جریان بازگشت پیکرهای این شهدا ما اشعار خوبی می‌دیدیم و به نظرم رسید که می‌تواند این اشعار به عنوان یک سند تاریخی در راستای حماسه شاعران به منظور ادای دین به حماسه غواصان محسوب شود.

علی محمد مودب

انقلاب اسلامی «دستخون» مستضعفان جهان است/ زیبایی شاعرانه را در پایداری مردم می‌توان دید

مودب درباره نام این کتاب گفت: دستخون مرحله‌ای از قمار است که فرد، هرچه را داشته و نداشته، باخته است و دیگر چیزی برای قمار ندارد جز خون خود. و به میدان می زند و باز قمار می‌کند، تا شاید پیروز باشد. به نظر من این «با جان به میدان زدن» تصویر و ترکیب شاعرانه‌ای است.