برچسب: طنز

شماره پانزدهم نشریه بزنگاه

«بزنگاه» بیژنی یک ساله شد

پانزدهمین شماره از نشریه طنز و کاریکاتور «بزنگاه» به سردبیری مازیار بیژنی با پرداختن به مسائل مختلف روز منتشر شد.

امین حیایی

طنز/ بیانیه سران جنبش سبز به مناسبت خیزش مردمی ژوژولی‌ها!

امروز از هر گوشی موبایل شما بوی سطل آشغالهای نیم سوخته خیابان انقلاب به مشام می‌رسد. امروز هر پیامک شما نماد یک راهپیمایی آرام و بدون خشونتی است که چهار نفر در آن کشته شدند! امروز در پس هر ستاره و مربعی که فشار می‌دهید خون شهدای جنبش سبز فرتی فوران می‌کند.

ظریف

لبخند ظریف در «بزنگاه» بیژنی

نشریه طنز و کاریکاتور بزنگاه در شماره های 13 و 14 به موضوع «فرزند بیشتر زندگی بهتر»، لبخند ظریف و دیگر موضوعات روز پرداخته است.

رضا احسان پور

«چوپان معاصر» به چاپ دوم رسید

چاپ دوم «چوپان معاصر» منتشر و روانه بازار شد. چوپان معاصر، مجموعه مناجات‌های طنزی است که به قلم رضا احسان‌پور، نویسنده، شاعر و طنزپرداز جوان کشورمان به رشته تحریر درآمده است.

اکبر صحرایی

شام چرخشی

نوبت شام چرخشی که به مش رجب می‌رسد، مراد صابون به شکم می‌مالد.

رضا اسماعیلی

معجزه طنز

هنرمندان طنزپرداز، با شاخك هاي حسّاس خود، قبل از وقوع واقعه و آوار فاجعه، با دست گذاشتن بر روي ناهنجاري ها و دردهاي مُزمن اجتماعي، در گوش اهل درد، زنگ خطر را به صدا در مي آورند تا متوليان امور جامعه و اصحاب فكر و فرهنگ براي مُقابله با آسيب ها و درمان دردها چاره اي بيانديشند.

مهدی نژاد

امید مهدی نژاد: نام کتاب «جوک» یا «پ‌ن‌پ» را طنز نگذارید

مهدی‌نژاد گفت: موضوعات سیاسی، جذاب تر هستند ولی مساله سیاسی، مثل تب تندی است که زود می افتد. وقتی موضوع می افتد، آثاری که پیرامونش تولید شده، هم می افتند. مگر این که نویسنده، با نگاه عمیق تری به مساله نگاه کرده باشد. با این حال، در کتاب های این مجموعه، طنز سیاسی هم وجود دارد.

امید مهدی نژاد

عبدی‌پورها، برایتان متأسفم

آقایان عبدی‌پور، بگذارید صریح بگویم که برای شما متأسفم. بیشینه تأسفم نیز برای شما از این بابت است که نمی‌دانید در سینمای ایران چگونه باید فیلم ساخت. برای شما متأسفم بخاطر سینمای ایران، و برای سینمای ایران متأسفم بخاطر شما.