برچسب: عبدالرحیم سعیدی راد

عبدالرحیم سعیدی راد

چند دو بیتی

میگن که توی دستش چوب داره / کنارش ، صبری از ایوب داره

عبدالرحیم سعیدی راد

قاب عکس

ای یار خوش سیمای گندمگون / زیباتری از کرخه و کارون

شعر فلسطین

شاعران از «شعر فلسطین» گفتند/ سنگری: سهم شاعران انقلاب در شعر فلسطین قابل توجه است

دکتر محمدرضا سنگری گفت: بی‌تفاوتی و بی‌خیالی جهان و عیاشی سران عرب یکی دیگر از ابعاد شعر فلسطین در ایران است که آن را ما در اشعار شعرا می‌بینیم. همچنین سهم شاعران عصر انقلاب در حوزه شعر فلسطین چشم‌نواز است و آنها ابعادی را می‌بینند و نشان می‌دهند که دیگران ندیده‌اند.

مادر شعر انقلاب

گزارش تصویری/ دیدار با مادر شعر انقلاب

جمعی از شاعران و هنرمندان همراه با سید‌نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس عصر امروز دوشنبه، با سیمین‌دخت وحیدی شاعر پیشکسوت انقلاب اسلامی دیدار کردند.

عبدالرحیم سعیدی راد

در «قم» ولي غوغايي ديگر به پاست

شهر جامه سياه به تن كرده است و كوچه ها و خيابانها عزادار كريمه اهل بيت (ع) است. در «قم» ولي غوغايي ديگر به پاست. حتي كبوتران حرم همپاي زائران خسته اشك مي ريزند و مرثيه مي خوانند.

محمدرضا سنگری

تصور هيچ انقلابي بدون ادبيات ممکن نيست

ببينيد با وقوع انقلاب اسلامي ، ادبيات انقلاب اسلامي هم شکل گرفت . چون تصور هيچ انقلابي بدون ادبيات ممکن نيست . حداقل اين است که هر انقلابي براي طرح انديشه هاي خودش ، نيازمند جملاتي کوتاه و کوبنده است به نام شعار و شعار عصاره انديشه است که آرمان ها،خواسته ها و تفکرکساني است که انقلاب را به وجود آورده اند. اين شعار ها ادبيات است و هيچ انقلابي نمي تواند بدون ادبيات باشد.وبعد شعر و داستان خلق مي شود و همين طور ادامه پيدا مي کند.

احد ده بزرگی

پروانه‌ای دور شاعران

من فکر می‌کنم اصلی‌ترین شاخصه شعری آقای ده‌بزرگی مردمی بودنش است. درست است خودش را در این سال ها وقف ادبیات عاشورا کرده و از جان و دل مایه می‌گذارد.

عبدالرحیم سعیدی راد

سه خوشه اشک

آسمان تمام خويش را نم نم مي بارد. دريا سكوت كرده است و هيچ پرنده اي جز براي سوگ نمي خواند. نه! چگونه مي‌شود از بين ما رفته باشي در حالي كه روزي چند مرتبه در صداي اذان عاشقي جريان داري و عطر بهشتي ات از تشهد گلهاي معصوم به مشام مي رسد؟

عبدالرحیم سعیدی راد

اربعين آيينه اي از كربلاست

بعد از چهل روز صداي زنگ كاروان در دشت مي پيچد. امير اين كاروان زني غيور است كه علي وار، دلشكسته و آرام به پيش مي آيد. زني كه چهل روز فراق به اندازه چهل سال پيرش كرده است.

رضا اسماعیلی

به هر که راست نهد پای ، کج نگاه کنند!

خدا را شکر که در این « پایتخت ادب » ، هنوز رندان و قلندران وارسته و به حق پیوسته ای همچون قزوه عزیز – که عمرش دراز باد – و شما خوبان هستید که در پیله عافیت و مصلحت نخزیده اند و در زمستان نامردی و نامردمی ، ابوذرانه فریاد اعتراض بر می آورند و حق را می گویند.

عبدالرحیم سعیدی راد

بسیج

غزلی به مناسبت هفته بسیج