برچسب: علی داوودی

عصرانه ادبی مجید سعدآبادی

عصرانه ادبی با مجید سعدآبادی/ از غبطه داوودی به سعدآبادی تا ویژگی های شعر او از نگاه مودب

چهل‌ویکمین «عصرانه ادبی فارس» ویژه مجید سعدآبادی شاعر جوان کشور و از جمله شاعران نوسرایی که حیطه های تفکر دینی را محل بروز و ظهور اندیشه و توان خویش قرار داد. ظهر یکشنبه بیست و یکم تیرماه در خبرگزاری فارس برگزار شد.

دیدار شاعران با رهبر انقلاب

شب شعر نیمه رمضان؛ خط و نشانی است که ره گم نشود

سنت شعرخوانی در نیمه رمضان برکات متعددی را برای جامعه ادبی و فضای شعری به همراه دارد. به زعم برخی از شاعران، در این جلسات خط و نشان شعر اصیل فارسی یادآوری می‌شود تا راه بر شاعران گم نشود.

سلام ماه خرداد/ عبدالملکیان، داوودی،عسکری

جشن تولد خردادی های ادبیات انقلاب/ از گفته‌ی بهبهانی درباره‌ی قیصر تا ماجرای چطور شاعر شدم

عبدالملکیان در این جلسه گفت: تعدادی از روشن‌فکران به دیدار سیمین بهبهانی رفته بودند. خانم بهبهانی سراغ قیصر را از این شاعران گرفته بودند و آن‌ها گفته بودند که قیصر شاعر حکومتی و حزب‌اللهی است. خانم بهبهانی هم در جواب اشاره کرده بود که چه بهتر که او شاعری است که به چیزی اعتقاد دارد؛ مشکل ما کسانی هستند که به چیزی اعتقاد ندارند.

علی داودی

باز عصر مرده­هاست

باز عصر مرده­هاست/ بر منابر هنر/ :مرده های بی خطر!/ مرده های پر شکوه و معتبر/ خودپرستهای نو/ بت پرستهای نو/ هم خدا و هم بشر/ امتزاج خیر و شر

نشست بررسی ادبیات انقلاب اسلامی

بررسی ادبیات انقلاب با غلبه شعر از واکاوی ژنریک تا نقد مافیای روشنفکری ادبی

نشست بررسی ادبیات انقلاب اسلامی با حضور صابر امامی شاعر و استاد دانشگاه، علی داودی مدیر دفتر شعر حوزه هنری، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری، محمد کاظم کاظمی و محمود حبیبی کسبی شاعر دوشنبه ۱۶ دی برگزار شد.

شعر آیینی و اهل بیتی از شعر انقلاب جدا نیستند و پیوند ناگسستنی بین آنها وجود دارد، آغاز كردند.

مهمانی «شب های شعر انقلاب» در شش استان

قزوه در نشست خبری «شب های شعر انقلاب» از برگزاری این مراسم در شش استان کشور خبر داد و با اشاره به همکاری حوزه هنری و مجمع شاعران اهل بیت (ع) گفت: شعر آیینی و اهل بیتی از شعر انقلاب جدا نیستند و پیوند ناگسستنی بین آنها وجود دارد.

دارم خجالت می کشم که انسانم امیری اسفندقه

کاری کارستان در شعر انقلاب/ فیض، مودب و داوودی از کتاب ضد آمریکایی امیری اسفندقه گفتند

مودب وی با بیان اینکه «دارم خجالت می کشم از اینکه انسانم» کتاب بسیار مهمی در حوزه شعر به شمار می رود، ادامه داد: اگر افرادی مانند حامد زمانی امروزه سرودهای زیبا می خوانند، به دلیل پشتوانه ادبی کشور است و نباید نقش افرادی مانند امیری اسفندقه را در این زمینه نادیده بگیریم.

شب شعر ضد استکباری

گزارش تصویری شب شعر ضد استکباری

شب شعر در این فریبستان عصر سه شنبه 13 آبان با حضور ناصر فیض، علی محمد مودب، امیری اسفندقه، علی داوودی، محمدجواد آسمان و نقی عباس، شاعر هندوستانی در کافه کراسه برگزار شد.

علی رضا قزوه

قزوه: در کنار غنی‌سازی اورانیوم، غنی‌سازی ادبیات را نیز شاهد هستیم

ادبیات امروز در سیری قرار گرفته که رشد خوبی داشته است. در حقیقت ما در کنار غنی‌سازی اورانیوم، غنی‌سازی ادبیات را نیز شاهد هستیم این ثمره پشتوانه قوی فرهنگی و هنری این کشور است. از دل این پشتوانه‌ها شاعرانی به دنیا آمدند که ویژگی و سبک شعری آنها با شاعران دوره‌های گذشته متفاوت است.

طاهره صفارزاده

طاهره صفارزاده، پرچمدار مذهب در عرصه ادبيات و نظريه‌پردازی انقلابی بود

از ابعاد گوناگونی می‌توان به شخصيت طاهره صفارزاده پرداخت و يكی از وجوه وی اين است كه اين مترجم قرآن، پرچمدار دين و مذهب در عرصه ادبيات و يك نظريه‌پرداز انقلابی بود كه در سال‌های آخر عمر خود به قرآن‌پژوهی پرداخت و به عنوان زن نمونه جهان اسلام انتخاب شد.