برچسب: علی محمد مودب

سومین جایزه ادبی - علمی طاهره صفارزاده

مراسمی به یاد «بانوی شعر انقلاب»

آیین اختتامیه سومین جایزه ادبی – علمی «طاهره صفارزاده» با سخنرانی شاعران و چهره‎های فرهنگی درباره شخصیت علمی و ادبی این بانوی فرهیخته برگزار شد.

موسی بیدج

موسی بیدج و پنجره‌هایی که گشود

موسی بیدج یکی از معلمان برجسته‌ای است که نسل من از او بسیار آموخته‌اند. بیدج با تمرکز بر ادبیات عرب و فلسطین آثار بیش از دویست شاعر و نویسنده عرب را در طول حدود سه دهه فعالیت ادبی‌اش ترجمه کرده است که این آثار به چند دلیل اهمیت زیادی دارند.

هنرمندان انقلاب

از تذکر زائری به فعالان فرهنگی تا دفاع قزوه از دلواپسان/ تجلیل دانشجویان از هنرمندان انقلاب

مراسم تقدیر دانشجویی و جایزه ادبی-هنری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با حضور و تقدیر از حجت‌الاسلام زائری، نرگس آبیار، بهروز شعیبی، صادق کرمیار، علیرضا قزوه، محمدرضا سرشار، علی محمدمودب،محمدمهدی سیار و سارا عرفانی، داستان‌نویس برگزار شد.

175 اقیانوس

حماسه شاعران برای شهدای غواص +تصاویر

میلاد عرفان پور گفت: در جریان بازگشت پیکرهای این شهدا ما اشعار خوبی می‌دیدیم و به نظرم رسید که می‌تواند این اشعار به عنوان یک سند تاریخی در راستای حماسه شاعران به منظور ادای دین به حماسه غواصان محسوب شود.

علی محمد مودب

انقلاب اسلامی «دستخون» مستضعفان جهان است/ زیبایی شاعرانه را در پایداری مردم می‌توان دید

مودب درباره نام این کتاب گفت: دستخون مرحله‌ای از قمار است که فرد، هرچه را داشته و نداشته، باخته است و دیگر چیزی برای قمار ندارد جز خون خود. و به میدان می زند و باز قمار می‌کند، تا شاید پیروز باشد. به نظر من این «با جان به میدان زدن» تصویر و ترکیب شاعرانه‌ای است.

این آمریکا چیست؟

صوت/ این آمریکا چیست؟

«این آمریکا چیست؟» با شعری از علی محمد مودب از سوی باشگاه ترانه و موسیقی راه در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

علی محمد مودب

قله‌های ادبیات با آفتابگردان‌ها ساخته می‌شود

مدیرعامل موسسه شهرستان ادب در آیین اختتامیه اردوی آفتابگردان‌ها گفت: از میان جمع شما شاعران بزرگی در آینده خواهیم داشت و همه شما آفتابگردان‌ها در کنار هم یکی از قله‌های ادبیات را خواهید ساخت.

علی محمد مودب

منظومه انقلابی مودب «دستخون» شد

«دستخون» عنوان سروده تازه علی‌محمد مودب روانه بازار نشر خواهد شد. همچنین کتاب تازه‌نشر «175 غواص» سروده 70 شاعر را به چاپ رسانده است.

دوره افتابگردان ها

دوره «آفتاب‌گردان‌ها» و حرکت به سمت عدالت فرهنگی/ مودب، سیار و عرفان پور از چهارمین اردوی آموزشی شهرستان ادب گفتند

علی محمد مودب مدیر موسسه شهرستان ادب از توجه مقام معظم رهبری به اقدامات موسسه شهرستان ادب تشکر کرد و گفت: از دقت و لطف مقام معظم رهبری باید تشکر کرد که فعالیت‌های ناچیز ما را دیده و بیان کرده و نگاه ایشان ثروتی است که باید شکرگذار آن بود.

سفر بمباران

مودب سرش را از پنجره بیرون برده!

مودب دلش گذشته‌هایش را می‌خواهد و پنجره را بر می‌دارد و روی دیوار دیگری می‌گذارد. آنجا که گاهی انسان‌هایی تنهاتر از خودش عبور می کنند. پشت دیوار جدید نماد و نشانه ها، خبر از دنیایی در حال ویرانی دارند.

عصرانه ادبی مجید سعدآبادی

عصرانه ادبی با مجید سعدآبادی/ از غبطه داوودی به سعدآبادی تا ویژگی های شعر او از نگاه مودب

چهل‌ویکمین «عصرانه ادبی فارس» ویژه مجید سعدآبادی شاعر جوان کشور و از جمله شاعران نوسرایی که حیطه های تفکر دینی را محل بروز و ظهور اندیشه و توان خویش قرار داد. ظهر یکشنبه بیست و یکم تیرماه در خبرگزاری فارس برگزار شد.

علی محمد مودب

تلقی آقایان از هنرمند معطوف به سینماست

مدیر مؤسسه شهرستان ادب با اشاره به دیدار اخیر رئیس‌جمهور با اهالی هنر گفت: تعداد بازیگران و سینماگران بیشتر از شاعران و نویسندگان بود. تلقی آقایان از هنرمند بیشتر معطوف به بازیگران و سینماگران است.

حسینه هنر

گزارش تصویری ششمین افطاری حسینیه هنرانقلاب

شب گذشته اهالی جبهه فرهنگی انقلاب در ششمین همایش خود در حسینیه هنر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گرد هم آمدند. این همایش هرساله همراه با افطاری، سخنرانی، شعرخوانی و… برگزار می گردد.

شعر و واکنش صریح

اخیرا دیدم به تکرار برخی برادران شاعرم که بیشتر همتشان را در مهندسی لفظ و خوش‌تراش‌کردن آن گذاشته‌اند به شعر در صحنه ایراد می‌گیرند و می‌گویند شعر نباید واکنش سریع باشد