برچسب: عکس

ده عکس ماندگار از فتح خونین‌شهر

متاسفانه، بر خلاف تصور عمومی، از «عملیات الی بیت المقدس» و روند آزادسازی «خرمشهر» تصاویر زیادی در مخزن تاریخی این سرزمین باقی نمانده است و بسیاری از این نماها نیز بارها در رسانه های گروهی منتشر گردیده.

شهید آوینی

عکس/ رهبر انقلاب در جوار مزار شهید آوینی

در نخستین روز از ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي و سالروز ورود تاريخ ساز امام خميني(ره) به ميهن اسلامي، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، صبح امروز (شنبه) با حضور در مرقد مطهر امام راحل(ره)، ضمن قرائت فاتحه، ياد بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران را گرامي داشتند.
رهبر انقلاب اسلامي همچنین با حضور بر مزار شهداي هفتم تير و گلزار شهداي بهشت زهرا، براي ارواح طيبه ي شهدا علو درجات مسألت كردند.

پروین قدس

عكس‌هاي من كمر صدام را شكست

بهزاد پروين قدس مشهور به«چشم انقلاب» ازجمله هنرمندان تاثيرگذار است؛ هنرمندي كه وظيفه داريم وي را به جامعه بيش از پيش بشناسانيم تا قدرهنرش را بدانيم. وي عكاس برجسته دفاع مقدس است كه پنج بارهم مجروح شده، ‌او امروزگنجينه با ارزشي از دفاع مقدس است كه شايد خارجي‌ها بيشتر از ما او را مي‌شناسند.

فاطمه بهبودی مادران انتظار

مادران شهدا قهرمانانی که نباید از یادها بروند

عکسهایم به آنها نشان داد که این مادران شهدا چقدر مقدسند و چقدر عاشقانه در جنگی که ناجوانمردانه به ما تحمیل شد، با افتخار فرزندانشان را به میدان جنگ بدرقه کردند، مادران عکس های من هنوز پس از همه این سالها رسیدن خبری از عزیزانشان را انتظار می کشند که یا خود از راه برسند و یا پیکر شهیدشان را در آغوش کشند و آن گاه با افتخار به خاک بسپارند.

سنگرساز بی‌سنگر

«چشم نوشته ها»، روایت تصویری ناگفتنی ها

چیزی اطرافمان می‌گذشت که نمی‌شد تعریف‌اش کرد. کسی باور نمی‌کرد. ما گنگ خوابیده بودیم و عالم تمام کر و کور. باید سند جمع می‌کردیم؛ سندی که اگر زنده ماندیم، نشانمان بدهد که خواب نبودیم.