برچسب: فتنه 88

موسیقی فتنه

نگاهی به آثار موسیقی تولید شده با موضوع فتنه

هنرمندان جریان موسیقی انقلاب اسلامی هم طی چند سال اخیر، قطعات موسیقی متنوعی درباره موضوعات مختلف مرتبط با حوادث سال ۱۳۸۸ از فتنه تا حماسه ۹ دی تولید و منتشر ساخته اند که در ادامه شرحی بر این آثار برگزیده را ملاحظه می فرمایید.

موشن گرافیک/ انقلاب زنده است

موشن گرافیک «انقلاب زنده است»، جدیدترین اثر خانه طراحان انقلاب اسلامی است که از ناگفته ­های فتنه­ ۸۸ و برخی اسناد طبقه­ بندی شده داخلی و خارجی به روایت خبرگزاری­ها و مقامات غربی می‌پردازد.

خاطرات یک لباس شخصی

«خاطرات یک لباس شخصی» از اتفاقات فتنه ۸۸

کتاب خاطرات یک لباس شخصی با موضوع خاطرات یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و ویژگی های خیابانی آن دوران؛ توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.

گفتگو با مدیران سفیر فیلم

مجموعه ای با مستند‎های جنجالی!

حمیدرضا جعفریان معاون تولید و محمدرضا تاجدین معاون عرضه سفیرفیلم، پیرامون تاریخچه، آثار و فعالیت های این مرکز مستندسازی با روزنامه جوان گفت و گو کردند.

علی معلم

نسبت «معلم شعر انقلاب» با خواننده جریان فتنه چیست؟

باید بپذیریم که هضم حمایت‌های همه‌جانبه از رهبر انقلاب از سوی استاد و سرایش همزمان شعر در مدح کسی که گستاخی‌های بی‌پروای او به رهبر معظم انقلاب روی آنتن بی‌بی‌سی معروف است، برای دوستداران ایشان سخت است.

دروغ به دروغ شستن محال آمد محال

“عصبانی …”هم یکی دیگر از میخ هایی است که توسط خود مغزپسته ای ها بر تابوت جنبش سبز کوبیده می شود. ماهیت جنبش سبز آن چنان اشمئزاز آور است که امروز حتی هوادارانش هم تاب یادآوری آن را ندارند و تلاش می کنند با ادوکلن تحریف ؛جنازه “ادعای اصلی خود: تقلب “؛ را گند زدایی کنند.

محمدرضا باقری

جذب حداکثری فتنه گران، در دستور کار سینمای انقلاب

هنوز چهار سال از فتنه گذشته است و این ها را می بینیم و با این اوضاع اگر فرزندت بعدها به تو بگوید خشونت طلب و طالبان و دزد و … تقصیری ندارد، چون در مهمترین اتفاقات فرهنگ ساز، فرهنگمان را به دروغ بسته اند و به یغما می برند.

رحیم مخدومی

7 هاشمی که می توانند سوژه فیلم باشند

آقای هاشمی از اشخاص تاثیرگذار جامعه هستند و این باید از نگاه یک هنرمند واکاوی شود. سیداحمد خاتمی آقای هاشمی را به 7 هاشمی تقسیم‌بندی کردند و این به این معنی است که باید وی را در 7 بعد بررسی کنیم.

محمدمهدی خالقی

جریان مستندازی انقلابی دهه ۶۰ با «جشنواره عمار» احیا شد

ما فضای کوچک و بسته جشنواره‌های روشنفکری را در حد تقابل با جشنواره مردمی عمار نمی‌دانیم؛ بلکه این کار برای ما کاری ایجابی و بسیار بزرگتر از این حرف‌هاست؛ ما پتانسیل و راه بزرگی برای عمار تعریف کرده‌ایم و با وجود کارهای خوبی که شده در ابتدای راه هستیم.

علی رضا قزوه

در جریان فتنه ۸۸ بیش از ۵۰۰۰ فحش خوردم

در جریان انتخابات سال ۸۸ هم عملا این خانه مشارکتی جدی در جریانات سیاسی روز داشت و عملا به دفاع و شعر گفتن برای جریان راه سبز تبدیل شد در صورتی که این خانه آمده بود تا مشکلات معیشتی شاعران را حل کند.

حامد بامروت نژاد

اگر برای «سینمای انقلاب» ارزش قائل می شدند، جشنواره عمار به وجود نمی آمد

گام‌های اولیه جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با اولین سالگرد حماسه تاریخی نهم دی‌ماه در سال ۸۹ برداشته شد و امسال در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره عمار قرار گرفته‌ایم. همین بهانه‌ای شد تا درباره کم و کیف دوره‌های گذشته و اهداف و برنامه‌های این جشنواره با «حامد بامروت‌نژاد» دبیر اجرایی این جشنواره، به گفت‌وگو بنشینیم.

یک خانواده محترم

حکایت یک خیانت شرم‌آور!

فیلم «یک خانواده محترم» را می توان در یک کلمه به صورت فشرده و خلاصه و عصاره ای از محتوا و مقصودش، اینطور عنوان کرد که اثری «خائنانه» است به تمام معنی! اما این خیانت چیست و چرا و چگونه رخ داده؟

سلیم غفوری

روز آرامش ما، روز سیاه هنر انقلاب/ انتخابات 88، جنگ 33 روزه و 22 روزه، محرکات اصلی جریان نوظهور مستندسازی انقلابی

اتفاقاتی که با جریان انتخابات 88 و جنگ 33 لبنان و جنگ 22 غزه افتاد مهم‌تر بود.درست در میان این اتفاقات بود که بچه‌ها متوجه شدند که الان دوباره وقت آن است که علم‌های هنر و رسانه را بلند کنند. اوضاع تغییر کرده است و لازم است که ما هم وارد میدان شویم. این بار جدی‌تر و واقعی‌تر.