برچسب: مرتضی امیری اسفندقه

مرتضی امیری اسفندقه

امیری اسفندقه: مدعیان بی‌ربطیِ بودن شعر با اخلاق، خیانتکارند

امیری اسفندقه شاعر و نویسنده با بیان اینکه شاعر در پایان فاضل است و شعر بی‌دروغ و بی‌نقاب مبلغ مردم آزاری نیست، گفت: افرادی که معتقدند شعر به اخلاق چه کار دارد، خیانت می‌کنند. شاعر آن اخلاق خوب است که آزار نمی دهد و زندگی را دوست دارد.

مرتضی امیری اسفندقه

شاعر شوریده خراسانی

شاعر زلال و شوریدهء خراسانی که انقلابی بودنش بر همهء اهالی ادب متجلی است با اتخاذ مواضع صریح خود در فتنه ۸۸ علاقه و ارادتش را به انقلاب و نظام بار دیگر به رخ کشید و در صف اول هنرمندان متعهد این مرز و بوم جلوه گری نمود.

مرتضی امیری اسفندقه

شاعری از ملکوت شور و شیدایی

امیری به اصرار ما به جلسه حوزه هنری می‌آمد، ورود او به انجمن، شور تازه‌ای بین اعضا بر انگیخت، او با دانش و ذوق سرشار و رفتار درویشی‌اش همه را مجذوب خود کرده بود و هر هفته با دستی پُر‌تر به جلسه و جوانان مشتاق، روح و روحیه می‌داد.

مرتضی امیری اسفندقه

از مزار اخوان می آیم

صبح روز دوم چهارمین اردوی آفتابگردان‌ها در مشهد مقدس باحضور شاعران جوان و اساتید آنها در محل مقبره فردوسی در مشهد مقدس و تجمع بر مقبره افرادی همچون محمد قهرمان و اخوان ثالث همراه شد.

دهلی ستاره بود

دهلی مرا ببخش

باید قبول کرد کتاب «دهلی ستاره بود» کمی بیشتر از یک نگاه توریستی است. انگار مولف عمری را در هندوستان به سر برده و یا عمری را به هندوستان فکر کرده است و با تجربه ای ذهنی دست به تالیف برده است.

مرتضی امیری اسفندقه

بشر دریده شد و همچنان شما خاموش/ انتقاد امیری اسفندقه به سکوت برخی از شاعران نسبت به ظالمان جهان

به گفته مرتضی امیری اسفندقه، روی سخن سروده با شاعرانی است که ادعا دارند کلام و کلمه می‌دانند و شاعراند، اما در برابر ویرانی‌هایی که به بار می‌آید، سکوت اختیار کرده‌اند و ادعا دارند که شاعر ایام‌اند.

حسینه هنر

گزارش تصویری ششمین افطاری حسینیه هنرانقلاب

شب گذشته اهالی جبهه فرهنگی انقلاب در ششمین همایش خود در حسینیه هنر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گرد هم آمدند. این همایش هرساله همراه با افطاری، سخنرانی، شعرخوانی و… برگزار می گردد.

مرتضی امیری اسفندقه

کتاب‌های خواندنی، کتاب های راندنی‌

مرتضی امیری اسفندقه معتقد است، شایسته و بایسته این است که نمایشگاه کتاب هرکتاب بی‌شناسنامه و بی‌حیثیتی را ارائه نکند. کتاب‌هایی که وقت واژه‌ها را گرفتند، خواندنی نیستند، راندنی‌اند.