برچسب: مصطفی محدثی خراسانی

حمید سبزواری

حمید سبزواری، اسطوره شعر انقلاب اسلامی

وقتی خبر بیماری و بستری شدن شاعر بلندآوازه کشورمان «حمید سبزواری» منتشر شد، اهالی ادبیات، هر یک به گونه‌ای در مجامع عمومی و ادبی، نسبت به «استاد»، ادای احترام کردند. دو شاعر و پژوهشگر...

مصطفی محدثی خراسانی

شعر در بلندای افق دیدگاه رهبر انقلاب

حبت‌ها و رهنمودهای هر ساله مقام معظم رهبری و بیانات راهبردی ایشان، مجموعه‌ای را فراهم می‌آورد که به واقع باید این اتفاق را بزرگترین رخداد فرهنگی و ادبی سال کشور قلمداد کرد.

جلسات شعر رهبر انقلاب

ناگفته های شاعران انقلاب از شب شعر امین شعر انقلاب/ از خاطره جالب حسین اسرافیلی تا تذکر میلاد عرفان پور به رسانه ها

شاعر مجموعه «فیض‌بوک» گفت: این یک جلسه ادبی است و تاکنون اتفاق نیفتاده که کسی آنجا سکه و صله بگیرد هرچند ما برای این صله به آنجا می‌رویم اما این مسئله تاکنون دیده نشده است. در جلسه شعر رهبر انقلاب یک افطار ساده وجود دارد که آن هم در سطح خانواده‌های معمولی است.

مصطفی محدثی خراسانی

مدارا

بيا با دل خود مدارا کنيم / به صبح صداقت، دری وا کنيم

مصطفی محدثی خراسانی

«محمـد کاظـم کاظـمی»، ناصـر خسـرو این روزگار است

نگاه او نگاهی است که ناصر خسرو دارد یعنی شعرهای آقای کاظمی از سر تعهد و اعتقاد سروده می‌شود و همانگونه که ناصر خسرو هیچ شعری را برای دلش و شاعری کردن نسرود. اینها در واقع بیانیه‌های اعتقادی و سیاسی‌اش است.

مصطفی محدثی خراسانی

کاخ سبز

ولی تصویرها امروز خاموشند / و در ذهن خیابان ها فراموشند

مصطفی محدثی خراسانی

گاه غم نان به جای غم جان می‌نشیند

متأسفانه در میان گاه در میان برخی از شعرا و مداح‌هان، غم نان جایگزین غم جان می‌شود، رسیدن به تأیید آل‌الله سیر و سلوک می‌خواهد و با نگاه کاسب‌کارانه به دست نمی‌آید.

خلیل عمرانی

غزل های ناب غزل سرای حماسه های انقلاب/ زندگیش زیر خیمه امام حسین(ع) بود

اکثر مضامین اشعار خلیل عزیز مضامین انقلابی و حماسی و دردمندانه است. او درد دین و درد انقلاب داشت و طبیعتا این دردمندی در روحیه و شعر او ایجاد می‌کرد مثل تولی و تبری و دافعه و جاذبه و او از شاعرانی بود که این ویژگی‌ها را داشت. دوستان و شاعران انقلاب را بسیار دوست داشت ولی کسانی را که ناخالصی‌هایی داشتند، نقد می‌کرد.