برچسب: موسیقی دفاع مقدس

سرودهای ما، تنها یک سرود نبودند

امروز در صدا و سیما هرگز سرودهای دوران هشت سال دفاع مقدس را برای مردم معرفی نمی‌کنند. سرودهایی که ما می‌خواندیم، تنها یک سرود نبودند؛ هر کدامشان چندین موشک و صدها آر پی جی ۷ بود که بر سر دشمن فرو می‌آمد.

صادق آهنگران

روایت ملموس زندگی یک ژنرال فرهنگی

کار درباره کسی که به نوعی ژنرال فرهنگی بوده، بسیار سخت و قابل توجه است. خاطرات کمک می کند چهره ملموس و انسانی آهنگران را درک کنیم و متوجه می شویم که چه طور آهنگران رشد می کند.

صادق آهنگران

مردم شناسی آهنگران به مثابه یک رسانه

میزگرد «مردم شناسی آهنگران به مثابه یک رسانه» با حضور دکتر فیاض و دکتر کوثری روز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳-۱۵ در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

عکس دفاع مقدس

این قافله عزم کرب‌وبلا دارد…

در آغاز ظهور در جبهه‌ها تصور می‌شد که تنها در سوگ و اندوه کاربرد دارد؛ اما شتاب معنوی و فضای روحانی جاری در لحظه لحظهٔ دفاع مقدس، این تصور را به هم زد و شاعران و مداحان توانستند با بهره‌برداری از آهنگ‌های مناسب حماسی، نوحه را به ابزاری برای تشویق رزمندگان جهت حضور در جبهه‌ها و دفاع از ایران اسلامی تبدیل کنند.

موسیقی نمایش «آوای نور»

«آوای نور» روایتی متفاوت از دوران انقلاب و دفاع مقدس

طراح و کارگردان موسیقی نمایش «آوای نور» گفت: اصل کار براساس سرود‌های خاطرانگیز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که ما این سرودها را باز آفرینی کرده‌ایم، این موسیقی زمینه‌ای برای اجرای نمایش، پخش ویدئو مپ و اجرای جلوه های ویژه است.

جشنواره موسیقی مقاومت

“پلاک عاشقی” برای دوکوهه/ همراه با شعر مادر شهید و صدای گلریز

این آلبوم متشکل از هشت قطعه با نام‌های: پلاک عاشقی، تجلی گاه عشق، قافله دوکوهه، حماسه سازان، پایگاه حماسه سازان، میقات شهیدان، دشت سرخ لاله ها و گل بستان است و خوانندگی قطعات این آلبوم را محمد گلریز، علیرضا وکیلی منش و علیرضا طراز بر عهده داشتند. این آلبوم بر مبنای قطعاتی از مصطفی محدثی خراسانی، محمد میر هاشمی،، فریدون کاویانی، سیداحمد قریشی و قاسم رفیعا سروده شده است.

کتاب آهنگران

«آهنگران» به مثابه یک رسانه تمام عیار

حاج صادق آهنگران در دوره جنگ از قامت شخصی به درآمد و به سرعت تبدیل به رسانه شد؛ رسانه ای استعاری موسوم به «بلبل خمینی» که بارها و بارها دشمن در صدد خاموشی آن بود و حتی می‌کوشید با شایعه شهادت او روحیه رزمندگان ایرانی را تضعیف کند. راستی کدام رسانه دیگر به جر آهنگران این چنین حیات استراتژیکی داشته است که زنده ماندنش باعث تقویت امنیت ملی باشد!