برچسب: هنر انقلاب

فرج الله سلحشور

بزرگداشت سلحشور در همایش «راوی حقیقت»/ شورجه: این میزان تمجید رهبری از یک هنرمند را به یاد نمی آورم

مراسم بزرگداشت فرج الله سلحشور با عنوان «روای حقیقت» شب گذشته در سالن اندیشه حوزه هنری با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، سردار ابراهیم جباری، خانواده سلحشور و اهالی رسانه برگزار شد....

قبیله گرایی در هنر انقلاب اسلامی نیست

دبیر کنگره ملی شهدای هنرمند گفت: حق نداریم راحت از کنار شهدا و پیام شان بگذریم.نکند به هنر انقلاب خیانت کنیم. نکند به هنر شهدای هنرمند و روح و محتوای پیام شان خیانت کنیم.ما مدیون شهدای هنرمند و شهیدان این مرز و بوم هستیم.

سومین جایزه ادبی - علمی طاهره صفارزاده

مراسمی به یاد «بانوی شعر انقلاب»

آیین اختتامیه سومین جایزه ادبی – علمی «طاهره صفارزاده» با سخنرانی شاعران و چهره‎های فرهنگی درباره شخصیت علمی و ادبی این بانوی فرهیخته برگزار شد.

جشنواره مردمی فیلم عمار،سینمای ایران،هنر انقلاب

عمار، سدی در برابر کج راهه سینمای ایران

بخش‌های موضوعی جشنواره عمار سیاهه‌ای است که جریان اصلی سینمای ایران متهم به بی اعتنایی به آن است و همان مضامینی را در بر می‌‌گیرد که نسبت مستقیم با انقلاب اسلامی و مشکلات مردم پیدا می‌کند.

مستند گروه کوچک ما گروه سرود نوجوانان لرستان

سرود سلاح جنگی ما بود؛ هنر و جنگ به روایت عضو گروه سرود نوجوانان لرستان/ مستند «گروه کوچک ما»، قصه کار بزرگ هنرمندان کوچک

یکی از اعضا گروه سرود نوجوانان لرستان گفت: آن سال‌ها، سال‌های کسب رزومه و ایجاد شهرت نبود حظ درونی ما به این سمت بود که ما هنری داریم که جامعه به آن نیاز دارد و این برای ما قشنگ بود، اما از این‌که همه ما را می‌شناختند، لذت نمی‌بردیم، لذت ما اجرای کار بود، این‌که هنر ما دیده شده و موثر بود.

انقلاب

صدور انقلاب به زبان موسیقی

صدور انقلاب به زبان موسیقی یادی است از بازآفرینی های آثار موسیقیایی مقاومت ملل در سالهای نخست انقلاب اسلامی.

احمد آقا قلی‌زاده

هنر انقلاب هم تمام شدنی نیست

احمد آقا قلی‌زاده گفت: هنر انقلاب هم تمام شدنی نیست و همراه با صدور انقلاب، این موضوع باید دست‌مایه کارهای هنری باشد.

هنرمندان انقلاب

از تذکر زائری به فعالان فرهنگی تا دفاع قزوه از دلواپسان/ تجلیل دانشجویان از هنرمندان انقلاب

مراسم تقدیر دانشجویی و جایزه ادبی-هنری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با حضور و تقدیر از حجت‌الاسلام زائری، نرگس آبیار، بهروز شعیبی، صادق کرمیار، علیرضا قزوه، محمدرضا سرشار، علی محمدمودب،محمدمهدی سیار و سارا عرفانی، داستان‌نویس برگزار شد.