برچسب: کتابخوانی

سعید بیابانکی

در هفته کتاب آموزش و پرورش را دریابیم

به عقیده من عملکرد آموزش و پرورش در کشور ما به گونه‌ای است که با تمام توان در مقابل کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته است. به گونه‌ای که کمتر دانش آموزی را می‌بینید که به جز مطالعه کتب درسی به خواندن کتاب‌های دیگر رقبتی داشته باشد.

حاجی امیدی

اگر اعدامم هم می کردند این حرف ها را نمی گفتم!

زمانی کتاب‌فروش پیشکسوت فسا همه‌‌ی توانش را گذاشت تا عرصه آگاهی خالی نماند و فسایی‌ها از رود جاری انقلاب عقب نمانند. حاج علی اصغر امیدی، معلم انقلابی فسا، روح آگاهی را به شاگردانش یاد داد تا همیشه آزاد باشند و آزاده.به ما گفت: “امشب شما مرا به حرف هایی وادار کرده اید که اگر اعدامم هم می کردند حاضر نبودم جایی بگویم.” خواندنشان خالی از درس نیست.

محمد حسین فیروزی

نوستالژی حاج امیدی و کتاب

بی شک در پستوی خاطرات مردم فسا “نوستالژی حاج امیدی و کتاب” همیشه به یادگار خواهد ماند. خصوصیات فردی حاج امیدی باعث شد که کتاب، یار همیشه همراه او باشد. شاید هیچ چیز بیشتر از کتاب «حاجی» را همراهی نکرده باشد.

کتابخوانی

در رنج یک حلقه مفقوده

ادبیات دفاع مقدس در سال های اخیر بیشتر از ناحیه ای رنج برده است که ارتباط چندانی با خالقان این ادبیات ندارد و اغلب متوجه بخشی از بازار نشر در کشور است که هنوز با مشکلات متعددی دست به گریان است.

کتابخوانی

حلقه‌های مفقوده یک زنجیره تمدن‌ساز

در سریال های پرطرفدار و مناسبتی و معمول، کدام شخصیت اصلی یا فرعی در اوقات فراغت، کتاب دست می‌گیرد و حداقل ادای مطالعه را در می‌آورد؟ یا در اخبار سراسری «خبر کتاب» چقدر حضور دارد و در چه ظاهر و شکلی ارائه می شود؟