برچسب: گرافیک

سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری

پوستر/ تنهاترین مرد میدان

خانه طراحان انقلاب اسلامی به مناسبت 11 مرداد، سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری پوستر «تنهاترین مرد میدان» را منتشر کرد.

فابیوس یا فاویروس

فا«ویروس»/ طرحی های در واکنش سفر فابیوس به ایران

دوران نخست‌وزیری فابیوس فرآورده‌های خون‌های آلـوده به ویروس‌های خطرناک در فـرانسه توزیع شد. فرانسه فرآورده فــاکتورهای انعقاد خونی آلــــوده به ویـــروس HIV و هپــاتیت را به ایــــــران و … صــادر کرد.

هنر ضد آمریکایی

چند روایت‌ رنگی از تمامیت‌خواهی آمریکایی

هنر ضدامپریالیستی تنها به ایران ختم نمی‌شود؛ بلکه هنرمندان بسیاری در طول تاریخ و در تمامی این کره خاکی قلم و هنر خود را مصروف مبارزه با امپریالیسم و بخصوص رفتار تمامیت‌خواه دولت آمریکا کرده‌اند.در این گزارش شما با شش اثر هنری از شش هنرمند متفاوت مواجه خواهید شد که هر یک به نحوی و به سبکی هنری دست به خلق اندیشه زده است. اندیشه مشترک تمام این آثار امپریالیسم آمریکایی است.

نحن عشّاق مواجهة اسرائیل

معرفی شهدای مبارزه با صهیونیسم به یاری طراحان ایرانی و لبنانی + تصاویر

خبرگزاری تسنیم: پویش مردمی «نحن عشاق مواجهة اسرائیل» که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده، با مشارکت طراحان ایرانی و لبنانی تصاویر شهدایی را که به گونه‌ای در مسیر مبارزه با صهیونیسم به شهادت رسیده‌اند، طراحی کرده و در قالب پرچم و بنر به چاپ می‌رسانند.

شهدای غواص

دریادلان، هرگز اسیر خاک نمی شوند/ پوسترهایی برای 175 شهید غواص +لینک دانلود

به مناسبت رجعت 175 شهید غواص و بزرگداشت این شهدای عملیات «کربلای 4» نهضت مردمی پوستر انقلاب، اقدام به انتشار مجموعه پوستری با عنوان «شهدای غواص» کرد. گفتنی است با بارگذاری این مجموعه، تعداد آثار تولیدی این نهضت بالغ بر 787 پوستر شده است.

چهلم حسین احمدی سخا

در فراق چهلمین روز عروج آقای «ما می توانیم» / جلیلی، یکتا و سرلک از حسین احمدی سخا گفتند

وحید جلیلی گفت: احمدی سخا هنرمند مستضعفین بود چرا که «ما می‌توانیم» شعار مستضعفین است. مستکبرین حرف‌شان این است که شما نمی‌توانید اما مستضعفین می‌گویند ما می‌توانیم. اما شیاطینی می‌خواهند سد پیشرفت ما بشوند و این مستکبرین فرعون‌صفت هوادارانی دارند که در حال حاضر با آنها در یک جنگ واقعی و فرهنگی هستیم.

حسین احمدی سخا

دومین شگفتی در اولین دیدار / و این تنها هنر دُردانه جوان هنر انقلاب نبود

و این حالا، سخاست که سخن می گوید به تیغ هنر…بیست سال پس از ترکتازی تکنوکرات ها , سراب سازندگی را فرو کشیده بود بیابان بیگانه پرستی و خودباختگی. و سر بر کرده بود سروستان آزادگی و عدالتخواهی. روشن شده بود دیده ی امت به روشن ها و شهریاری ها :” ما می توانیم”!

هنر و دغدغه های انقلاب اسلامی

بحث معرفی دستاوردهای ایران خیلی جای کار دارد. مثل بقیه چیزهایی که جای کار دارد. در حوزه کتاب بخوانیم، دوباره یک عالم چاله هست که باید آسیب شناسی شود و کار شود. حالا با این اوصاف چرا بچه ها بی کارند؟ درد است دیگر. حتماً باید اسرائیل بزند غزه را با خاک یکسان بکند که ما موضوع پیدا کنیم و کار کنیم؟