برچسب: گلعلی بابایی

گلعلی بابایی

۲۵ کتاب دفاع مقدسی مزین به تقریظ رهبر انقلاب فیلم‌نامه می‌شوند

رئیس سازمان هنری و ادبی دفاع مقدس از انتخاب ۲۵ کتاب دفاع مقدسی مزین به تقریظ رهبر انقلاب برای تبدیل شدن به فیلم‌نامه خبر داد و گفت:‌ رائه ایده‌های ناب برای تولید نمایش‌ها و فیلم‌های جدید در عرصه دفاع مقدس هدف این اقدام بوده است.

175 شهید غواص

ای آب! چه تابوت قشنگی هستی/ اشعار شاعران انقلاب برای 175 دریا دل +نمونه اشعار

کمتر از یک ماه از کشف پیکرهای ۱۷۵ شهید غواص دست بسته می‌گذرد،‌ در این یک ماه شاعران بسیاری در رثای این شهدا و جانبازی‌شان شعر سروده‌اند. سازمان هنری و ادبی دفاع مقدس قرار است این سروده‌ها را دز قالب یک کتاب منتشر کرند.

نعمت الله سعیدی

سرلشکر یا پژوهشگر

برخی از تجربیات تاریخی یک ملت آسان به دست نیامده است. مثلا چطور ممکن است یک ملت بعد از صدها بار آزمون و خطا و تاوان‌های سنگینی که برای مقوله‌ سازش و سازشکاری داده است، باز هم خود را بر سر دو راهی مقاومت و سازش احساس کند و در ترجیح یکی بر دیگری تردید به خود راه دهد؟!

رونمایی از گردان نهم

روایت گلعلی بابایی از معجزه های انقلاب و جنگ

گلعلی بابایی در مراسم رونمایی لشگر نوشت تازه خود گفت: امروز خوشحالم که نتیجه تلاش‌هایم در «گردان نهم» کتاب شده است؛ من در «گردان نهم» به دنبال آدم‌های جنگ گشتم، دنبال جوانانی رفتم که دانشجو و دانش‌آموز وارد جنگ شدند و ژنرال و فرمانده بیرون آمدند. یعنی دنبال آنهایی رفتم که به تعبیر مقام معظم رهبری معجزه‌های انقلاب و جنگ بودند و هستند.

گلعلی بابایی

جلد دوم « گردان نهم » در مرحله نگارش

نویسنده ادبیات دفاع مقدس با اشاره به نگارش جلد دوم اثر « گردان نهم» گفت: در حال نگارش زندگینامه حسین قجه ای هستم که به همت انتشارات صاعقه تا نمایشگاه کتاب پیش رو روانه بازار کتاب خواهد شد.

گلعلی بابایی

آغاز پروژه دیحیتال‌سازی ۱۰۰ کتاب دفاع مقدس

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس از آغاز پروژه دیجیتال‌سازی ۱۰۰ عنوان کتاب از مجموع آثار منتشره بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد و گفت:‌ در فاز نخست این ۱۰۰ نسخه به صورت پی‌دی اف در سایت سازمان قرار می‌گیرند.

گردان عاشقان

قطعاتی از پازل دلها

بخشی از وظیفه من خواهش است تا از افراد بخواهم که خاطراتشان را بنویسند و بیاورند و آرام آرام این اتفاق افتاد که این سرمایه کمی نیست و آن چه در سینه‌ آنها ثبت شده بود به عنوان قطعات پازلی در قالب کتابها قرار گرفت.