سینما و تئاتر

رسوایی 2

«رسوایی ۲» نیم میلیاردی شد

فیلم‌های اکران دوم نوروزی مورد توجه مخاطب قرار گرفت و در این میان «رسوایی ۲» گوی سبقت را از فیلم‌های دیگر ربود.

مجید مجیدی چهره سال ۹۴ ادبیات و هنر انقلاب اسلامی شد/ خاطره مجیدی از بازخواستش توسط دولت سازندگی

از میان ۶ نامزد منتخب سال ۹۴ هنر انقلاب اسلامی، مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» به‌عنوان چهره سال انتخاب شد. مجیدی از حمایت شهید سید مرتضی آوینی در ساخت «بدوک» اولین...

فرج الله سلحشور

بزرگداشت سلحشور در همایش «راوی حقیقت»/ شورجه: این میزان تمجید رهبری از یک هنرمند را به یاد نمی آورم

مراسم بزرگداشت فرج الله سلحشور با عنوان «روای حقیقت» شب گذشته در سالن اندیشه حوزه هنری با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، سردار ابراهیم جباری، خانواده سلحشور و اهالی رسانه برگزار شد....

جمال شورجه

شورجه: جموعه حضرت موسی (ع) ساخته می‌شود

کارگردان سینما با اشاره به ساخت مجموعه حضرت موسی (ع) گفت: به قطع یقین شخص انتخابی برای نقش حضرت موسی (ع) از ستاره‌ها و اشخاص مطرح نبوده و یک فرد ناشناس را برای این نقش انتخاب خواهیم کرد.

جشن تقدیر از منتخبین سینمای فجر انقلاب

مراسم اهدای پنجمین جایزه سینمایی «ققنوس» و تقدیر از برگزیدگان مجمع نوسیندگان و منتقدان سینمای انقلاب با عنوان “آینه” عصر امروز با حضور جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

وحید جلیلی

جلیلی: از کن، اسکار و برلین سفارش می‌گیرند به مردم ایران که می‌رسند، می‌گویند: «سفارشی کار نمی‌کنیم»

وحید جلیلی می‌گوید: طرف از کن و اسکار و برلین و همه دولت‌های جهان سفارش فیلم می‌گیرد بعد به جمهوری اسلامی و نظام مردم‌سالاری دینی که می‌رسد می‌گوید «من از شما سفارش نمی‌گیرم، این خلاف شرافت هنرمندی است!»

بادیگارد

«بادیگارد»؛ طعم شیرین آرمان و قهرمان

محسن دریالعل: ابراهیم حاتمی کیا طبق رسم دیرینه خودش و خلاف روال سینمای ایران همچنان سینمای قهرمان محورش را ادامه می دهد. قهرمان هایی که هر کدام مشخصه های منحصر به فردی دارند و...

فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران

«فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران» به قلم مسعود فراستی منتشر شد

«فرهنگ فیلم‌های جنگ و دفاع ایران» با هدف معرفی و نقد برخی از آثار سینمایی و مستند در حوزه دفاع مقدس همزمان با ایام ده فجر انقلاب اسلامی توسط نشر ساقی روانه بازار کتاب شد. این اثر را می‌توان دایره‌المعارفی از آثار دفاع مقدس به شمار آورد.

مستند تنگی نفس

«تنگی نفس» از حادثه حج می‌گوید

مستند بلند «تنگی نفس» ساخته فرود عوض‌پور با موضوع حج خونین امسال در هفتاد و چهارمین جلسه سینما روایت، اکران و بررسی خواهد شد.