آغاز پخش بلندترین سریال تلویزیون از امشب +عکس

صبح هنر | قسمت اول مجموعه تلویزیونی «کیمیا»، اثر جدید تهیه کننده «وضعیت سفید» امشب از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «کیمیا» قرار است که هر شب ساعت ۲۱:۳۰  روی آنتن شبکه دوسیما رود و تکرار آن در ساعت‌های ۱ بامداد، ۱۱ و ۱۶ تکرار می‌شود.

سریال کیمیا بلندترین سریال تلویزیون

تصویر برداری سریال «کیمیا» از اوایل آذر ماه ۱۳۹۲ در خرمشهر آغاز شد و به گفته عوامل سریال مراحل تصویر برداری و تهیه سریال کیمیا اینگونه است که ۶۰ درصد آن در تهران و ۳۰ درصد آن در خرمشهر و آبادان و ۱۰ درصد آن در دو کشور خارجی ضبط می‌شود.

سریال کیمیا بلندترین سریال تلویزیون

سریال کیمیا روایت‌گر زندگی دختری با همین نام است. داستان از سال ۵۶ آغاز می‌شود و به مقطع سقوط خرمشهر می‌رسد. در این مقطع ما با یک پَرش زمانی روبرو هستیم و در ادامه داستان در زمان حال روایت می‌شود. در حالی که در وضعیت سفید ما فقط شاهد ماجراهایی در سال‌های پایانی دفاع مقدس بودیم. ضمن اینکه جذابیت‌های این دو قصه کاملا متفاوت است و با هم فرق دارد.

سریال کیمیا بلندترین سریال تلویزیون

اینها خلاصه‌ای است از داستان «کیمیا» نوشته مسعود بهبهانی‌نیا؛ اولین سریال ۱۰۰ قسمتی ایرانی که جواد افشار کارگردان و محمدرضا شفیعی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارند. «کیمیا» که در سه مقطع زمانی: قبل از انقلاب، دوره‌ جنگ و زمان حال روایت می‌شود، بیش از ۳۰۰ بازیگر دارد و نقش یکی از شخصیت‌های اصلی آن را مهراوه شریفی‌نیا ایفا می‌کند.

سریال کیمیا بلندترین سریال تلویزیون

همچنین از دیگر بازیگران این سریال می‌توان به حضور حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، پوریا پورسرخ، آرش مجیدی، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، علی شادمان، عطا عمرانی، امیر کاظمی، کاظم هژیرآزاد، حسین توشه، کوروش زارعی، شهین تسلیمی، آشا محرابی، سودابه بیضایی، فریبا طالبی، نسرین نیک، وحید رهبانی، مالک سراج، عبدالحلیم تقلابی، ابتسام بقلایی، نوید خدا‌شناس، میرفرخ هاشمیان، محسن مجلس آرا و… اشاره کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

25 − 22 =