آغاز پخش «معمای شاه» از نیمه آبان

سریال معمای شاه

صبح هنر | محمدرضا ورزی کارگردان «معمای شاه» در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، گفت: در حال حاضر عوامل تولید این سریال در شهرک سینمایی غزالی حضور دارند و صحنه‌های باقی‌مانده و تکمیلی پروژه را تصویربرداری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد کل کار سریال «معمای شاه» فیلمبرداری شده است، افزود: پخش این سریال ان‌شاءالله از نیمه آبان ماه از شبکه اول سیما آغاز می‌شود.

کارگردان «معمای شاه» درباره زمان دقیق پخش این سریال در فصل پاییز تصریح کرد: جلوه‌های ویژه رایانه‌ای مهمترین بخش از پروداکشن است که چون بسیار کاربر و زمانبر است، زمان خاص خود را می‌برد و ما در این اثر به دنبال خلق اثری با کیفیت بالا هستیم.

وی یادآور شد: آنونس اصلی کار که حاصل نمایش صفر تا صد داستان سریال است تولید شده است که از مهرماه پخش آنونس این سریال نیز از شبکه‌های سیما آغاز می‌شود.

ورزی خاطر نشان کرد: در سریال «معمای شاه» ۶۰۰ بازیگر ریز و درشت ایفای نقش کرده است که حدود ۸۰ نفر پرسوناژ اصلی و ۵۲۰ نفر دیگر فرعی بوده‌اند.

داریوش ارجمند (دکتر وزیری) ، داریوش کاردان (امیرعباس هویدا)، احمد نجفی (رزم‌آرا)، امیرمهدی کیا (محمدرضا شاه)، عبدالرضا اکبری (سپهبد زاهدی)، دکتر قطب‌الدین صادقی (شاپور ریپورتر)، گیتی ساعتچی ( تاج الملوک)، رضا فیاضی (حسین فردوست)، چنگیز وثوقی (تیمور بختیار)، سیامک اطلسی (شاهپور بختیار) و …  از جمله بازیگران سریال هستند که در آن ایفای نقش می‌کنند.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی الف ویژه «معمای شاه» به‌کارگردانی محمدرضا ورزی، از ۵ دی ماه دو سال گذشته در لوکیشن کاخ رضاشاه واقع در سعدآباد تهران آغاز شده بود.

«معمای شاه»، داستان زندگی محمدرضا پهلوی را در سه مرحله روایت ‌کند؛ مرحله اول از سال ۱۳۱۷ که همزمان با بازگشت او از سوییس است تا جدایی از ثریا، مرحله دوم و سوم نیز نفوذ اشرف بر محمدرضا شاه و همچنین وابستگی وی به کشورهای غرب و شرق، تا فرار او از ایران را دربر خواهد داشت.

مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» به‌ تهیه‌کنندگی علی لدنی و کارگردانی محمدرضا ورزی در ۴۵ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای در حال تولید است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

48 − 44 =