از امیری اسفندقه تا نرگس آبیار در سومین اردوی شعری بانوان «آفتابگردان‌­ها»

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر» به نقل از فارس  سومین اردوی آموزشی بانوان شاعر انقلاب اسلامی «آفتابگردان­‌ها» امروز چهارشنبه 4 شهریور 1394 در تهران کار خود را آغازکرد.

در این اردوی آموزشی بیش از 70 بانوی شاعر جوان و نوجوان از سراسر کشور گرد هم می­‌آیند و از آموزش‌­های اساتیدی چون مرتضی امیری اسفندقه، دکتر اسماعیل امینی، بیژن ارژن، کبری موسوی قهفرخی، ناصر فیض، حمیدرضا شکارسری، نرگس آبیار، راضیه رجایی، سعید بیابانکی و… بهرمند می­شوند.

​اردوی آموزشی آفتابگردان‌­ها به مدت 4 روز تا شنبه 7 مرداد 1394 ادامه خواهد داشت و برنامه‌­های مختلفی مانند کارگاه­‌های شعر و نقد، کارگاه شعر آیینی، کلاس شعر نیمایی، نوگرایی در شعر، شاعر در دنیای رسانه­‌ها و… از جمله برنامه­‌های این اردوست.

دوره­‌های آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی (آفتابگردان‌ها) با ابتکار موسسه­ فرهنگی هنری شهرستان ادب، از سال 1390 کار خود را آغاز کرده و در طول 4 دوره، بیش از 300 شاعر در این دوره آموزش دیده‌اند.

رهبر فرزانه­ انقلاب نیز در دیدار اخیر با شاعران در 10 تیر 1394 ضمن اشاره به این دوره‌­های آموزشی فرمودند: «من البتّه از پیشرفت شعر در کشور در دوران بعد از انقلاب خیلی راضی‌ام. این جوان‌هایی که امروز شعر می‌خوانند، با جوان‌هایی که ده سال قبل شعر می‌خواندند خیلی تفاوت‌های آشکار و بیّنی دارند، یعنی واقعاً پیشرفت شده، منتها ظرفیّت شعر در کشور ما خیلی بیش از اینها است. شنیدم «شهرستان ادب» فعّالیّت‌هایی راه انداخته، افراد را جمع می‌کند، دانش‌آموزهای ما، جوان‌های ما، نوجوان‌های ما، دختر ما، پسر ما، شعر می‌گویند آن هم به این خوبی، با این مضامین خوب، با این تخیّل قوی، این خیلی خوب است.»

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

97 − = 87