رونمایی از چهره بدون بزک آمریکا در «تاریخ مستطاب آمریکا»

رونمایی از «تاریخ مستطاب آمریکا»

صبح هنر | کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» برای نشان دادن خوی استکباری آمریکا نوشته شده است و با ترکیبی از طنز و متن می‌کوشد نشان دهد که رابطه ایران و آمریکا هیچ منفعتی در پی ندارد.

مراسم رونمایی از کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» با حضور رحیم احمدی‌روشن، علیرضا قزوه، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، مازیار بیژنی و محمد صادق کوشکی  عصر دیروز در محل سازمان هنری رسانه‌ای اوج  برگزار شد.

«تاریخ مستطاب آمریکا» با منابع غربی نوشته شده است

حجت‌الاسلام مهدی همتی، مدیرمسئول موسسه خاکریز ایمان در ابتدای این نشست گفت: از دو سال پیش احساس کردیم جریانی در کشور در حال شکل‌گیری است که بدنبال تطهیر چهره آمریکا است و بدنبال این هستند که این دشمنی دیرینه را حاصل یک بی‌تدبیری نمایش دهند.

وی افزود: دغدغه‌های مقام معظم رهبری با توجه به بیانات ایشان در چند وقت گذشته قابل توجه است که ایشان هم به این مطلب توجه داشته‌اند. ما هم در این عرصه تلاش کردیم که محصولی را تولید کرده که وظیفه خودمان را در این عرصه انجام داده باشیم.

مدیرمسئول موسسه خاکریز ایمان تصریح کرد: ما تحقیقاتی را انجام دادیم و متن را به آقای کوشکی سپردیم. تلاش ما این بود که از منابع جمهوری اسلامی نیز استفاده نکنیم که در آینده این کتاب مورد مخالفت قرار گیرد. سعی ما این بوده است که از منابع غربی استفاده کنیم. نگارش این کتاب ۹ ماه به طول انجامید که همان زمان کاریکاتورهای این کتاب از طرف آقای بیژنی آماده می‌شد. در حال حاضر ۱۰۸ عدد از آن کاریکاتورها در کتاب چاپ شده است.

بچه‌های جبهه فرهنگی انقلاب باید بیشتر کار کنند

علیرضا قزوه، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری هم در بخش دیگری از این نشست گفت: احساس من آن است که در دوران تاریخی عجیبی قرار گرفته‌ایم که با هوشیاری مردم از آن عبور خواهیم کرد.

وی افزود: ما روزهای عجیب و غریب زیادی داشته‌ایم و بسیاری شب و روز خوابشان نبرده است که از این شرایط عبور کرده‌ایم و به نظرم بچه‌های جبهه فرهنگی انقلاب باید بیشتر کار کنند.

قزوه در ادامه شعری را با مطلع «آنها به توافقی رسیدند که قهوه‌شان را با یک قاشق شکر میل کنند» قرائت کرد.

این کتاب جرات لبخندزدن به آمریکا را نمی‌دهد

محمد صادق کوشکی نویسنده این کتاب در پایان نشست گفت: ماه مهر سال ۶۶ بود که خبر رسید سربازان ما در نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس با ناوهای آمریکایی درگیر شدند؛ همین باعث شد که بسیاری از بچه‌های ما در جبهه حسرت بخورند که چرا در آنجا حضور نداشته‌اند. آن روز کسانی آمدند که داغ بر دل آمریکا گذاشتند در حالی که همیشه آمریکا داغ بر دل ما گذاشته ولی در آنجا بچه‌های ما برای اولین بار داغ بر دل آمریکایی‌ها گذاشتند.

وی افزود: آن شهدایی که آن روز در آنجا حضور داشتند، قایق‌هایشان کوچکتر از قایق‌های نجات آن ناوهای آمریکایی بود اما جلو آن سه ناو آمریکایی ایستادگی کردند. این افراد پاسداران امام بودند و غیرت را از حضرت عباس(ع) یاد گرفته بودند. برخی از آنها آن شب شهید شدند و تا صبح بدن‌های سوخته‌شان در خلیج‌فارس غوطه‌ور بود. همان آمریکایی‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند نادر مهدوی را در زیر شکنجه‌های خودشان کشتند و حسرت یک آه را به دل آمریکایی‌ها گذاشتند تا آنها بفهمند که سرباز خمینی چگونه عمل می‌کند. من این کتاب را به شهید نادر مهدوی تقدیم می‌کنم چرا که او قهرمان مبارزه با استکبار است و کسی است که به آنها فهماند نتیجه جنگ با سربازان خمینی چه چیزی است؟

نویسنده کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» تصریح کرد: شهید مهدوی و دوستانش قهرمانانه جنگیدند تا اینکه فشنگ‌هایشان تمام شد در حالی که اگر این مبارزه را انجام نمی‌دادند کسی به آنها خرده نمی‌گرفت که چرا با دو قایق ماهیگیری مقابل ناو سنگین آمریکایی ایستادگی نکرده‌اند.

کوشکی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند توان دفاعی ایران نصف روز هم دوام نمی‌آورد اینچنین شهدایی را ندیده‌‌اند و امروز اگر ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و دریای عمان ته‌نشین شده‌اند به برکت این شهدا است. ان‌شاء‌الله از خون اینها کسانی می‌آیند که انتقام آنها را از مستکبران و این ایالات گردن‌کلفت آمریکا خواهند گرفت.

وی در پایان گفت: همیشه تاریخ کسانی بوده‌اند که می‌خواستند چهره آمریکا را بزک کنند و این کتاب زمانی رونمایی می‌شود که می‌خواهد چهره بدون بزک آمریکا را نشان دهد تا دیگر کسی جرات خوش و بش و لبخندزدن به آمریکا را نداشته باشد و همچنین کسی خواب رابطه با آمریکا را نبیند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 3 = 1