اشعار منتشر نشده مشفق کاشانی در چاپخانه سوره مهر

مشفق کاشانی

مشفق کاشانی در سال‌های پایانی عمرش اشعار زیادی گفته بود که این اشعار منتشر نشده، قرار است توسط انتشارات سوره مهر منتشر شود.

 رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری بزرگداشتی برای استاد مشفق کاشانی در روز ۲۸ دی ماه به تشریح جزییات این برنامه پرداخت.

این برنامه که در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود با تجلیل از خانواده این شاعر فقید همراه است و تعدادی از شاعران و مسئولان فرهنگی در این برنامه به سخنرانی می‌پردازند. علی موسوی گرمارودی،‌ غلامعلی حداد عادل،‌ محمدعلی بهمنی،‌ حسین اسرافیلی، حجت الاسلام سید محمود دعایی و سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در این مراسم درباره استاد مشفق سخنرانی می‌کنند و افشین اعلا و حسین اسرافیلی و غزل تاجبخش و تعداد دیگری از شعرا برای این شاعر درگذشته شعر می‌خوانند.

اسماعیلی همچنین از رونمایی از تمبر یادبود مشفق کاشانی و پخش کلیپی از زندگی این استاد و چاپ آثار منتشر نشده وی خبر داد و درباره آثار منتشر نشده مشفق کاشانی گفت: استاد مشفق در سال‌های پایانی عمرش اشعار زیادی گفته بود که این اشعار منتشر نشده، در اختیار بنده قرار گرفته است تا زیر نظر حسین آهی منتشر شود.

این کتاب که در بردارنده ۶۰ غزل، ۹۰ رباعی و تعدادی اخوانیه منتشر نشده است،‌ در ۲۰۰ صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد که به گفته اسماعیلی چاپ این کتاب احتمالا به مراسم دوشنبه هفته آینده نخواهد رسید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 17 =