افتتاح دو پایگاه ادبی «شهرستان ادب»

دست اندرکاران موسسه فرهنگی و هنری شهرستان ادب مدتی است در پی راه اندازی دفترهای استانی این موسسه فرهنگی و هنری و ادبی در استان‌های مختلف هستند و تا کنون این پیگیری با راه اندازی انجمن شعر تبریز با نام شعرآورد تبریز محقق شده است. اما اکنون و در هفته اخیر قرار است دو پایگاه ادبی دیگر در در دو استان دیگر کشور توسط مسئولان شهرستان ادب راه اندازی شود.

اولین انجمن «انجمن ادبی آفتاب» است که در شهر اهواز راه اندازی می‌شود و مسئول آن مرتضی حیدری آل کثیر خواهد بود و دومین دفتر هم انجمن ادبی «چکاد» شهر شهرکرد است که با مدیریت احمدرضا الیاسی افتتاح خواهد شد.

انجمن شعر آفتاب در شهر اهواز چهارشنبه ساعت 6 بعد از ظهر و انجمن ادبی چکاد در شهرکرد جمعه همین هفته راه اندازی می‌شود و در این برنامه میلاد عرفان پور، مدیر دفتر شعر شهرستان ادب، ابراهیمی قائم مقام موسسه و علی داودی حضور خواهند داشت.

به گفته عرفان پور مدیر دفتر شعر شهرستان ادب، این دفترهای ادبی در استان‌ها صرفا قرار نیست انجمن‌های ادبی و مخصوص شب‌های شعر باشند و حیطه فعالیت گسترده تری شامل استعدیابی شاعران جوان در مدارس و دانشگاه‌ها، حمایت از آنها ،برگزاری‌شب‌های شعر کشوری، تعامل با شاعران و فرهیختگان صاحب نام کشور، برگزاری جلسات هفتگی و برنامه‌های نقد کتاب از دیگر فعالیت‌های این دفترها خواهد بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

77 − = 69