بخش بین‌الملل فیلم فجر با همان عنوان قبلی و نه «فیلم ایران» برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، وزیر ارشاد شب گذشته مهمان برنامه «نگاه یک» بود و این بار حرف‌هایی متفاوت برای گفتن داشت. وی که پیش از این نسبت به حذف عنوان «فجر» از بخش بین‌الملل جشنواره اظهارنظری نکرده بود و همه اظهار نظرها را به حجت الله‌ ایوبی سپرده بود؛ این بار حرفی خلاف نظرات معاون خود زد.

همین هفته پیش بود که ایوبی در مصاحبه‌ای برای توجیح اقدام خود در راه‌اندازی جشنواره‌ای مستقل به نام «جشنواره بین‌المللی فیلم ایران» منتقدین خود را تهدید به افشاگری کرد. البته همگان از این واکنش ایوبی متوجه این موضوع شدند که او با قرار گرفتن در موضع ضعف و عدم حمایت دیگران مسئولین ارشاد وادار به چنین واکنشی شده است.

اما این بار جنتی در کنار معاون خود نماند و در اقدامی استراتژیک با چرخش 180 درجه‌ای نسبت به مواضع ایوبی گفت: «در خصوص نامگذاری جشنواره شخصأ نظرم این است که فجر کلمه مقدس و افتخارآمیزی است. فجر، فجر انقلاب است اما تنها زمان برگزاری جشنواره تغییر کرده است. ان‌شاءالله بخش بین‌الملل فیلم فجر با همان عنوان قبلی و نه «فیلم ایران» در اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.»

این درحالی است که تصمیم اشتباه مدیران سازمان سینمایی مبنی بر تغییر عنوان «فیلم فجر» به «فیلم ایران» طی روزهای اخیر موجی از انتقادات و اعتراضات را در بین جمعی از فیلمسازان و مجامع و مراکز نظارتی همچون کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، هیأت اسلامی هنرمندان و… به دنبال داشت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 14 =