به جرم دفاع از حقیقت محمدی و عاشورا !

به گزارش صبح هنر، محمدحسین انصاری نژاد از شاعران آئینی کشور با انتشار یادداشتی از نگاه حماسی و اشعار عاشورایی استاد علی رضا قزوه تقدیر و در برابر تهمت های نابجا به ایشان موضع گرفت. متن این یادداشت به این شرح است:

محمد حسین انصاری نژاد

برادرم قزوه !
سلامم را از این شب بی تاب ساحلی و شبخوانی دریا پذیرا باش . گوش به شبخوانی با شکوه دریا قدم می زنم و به تو و غربت پهناورت می اندیشم و همنفس روح دریایی ات زمزمه سر می دهم . به یاد پانزده سال پیش و آن شب شعر عاشورایی که در بوشهر برگزار شد می افتم و غزل های زلال و روشنی که خواندی و دل ها راسخت تکان داد و شوری برانگیختی :

نخستین کس که در مدح تو شعری گفت آدم بود

شروع عشق و آغاز غزل شاید همان دم بود

*****
مانده بودم غیرت حیدر به فریادم رسید
در وداعی تلخ ، پیغمبر به فریادم رسید

*****
بعد از آن ، همیشه شعرهای سرشار از شور و حماسه ی حسینی ات ، به فریاد روحم می رسید و دلم را کربلایی می کرد. در بسیار مجالس سوگواری سالار شهیدان ، شاهد بوده ام که شعرهای پر تپش و زلالت ، شور و حال شگفت و وصف ناپذیری به مجلس می داد. از حنجره ی عاشقان حسینی، همیشه صدای روشن شعرهایت را شنیده و با بیت بیت آن گریسته ام :

به بام بر شده ام از سپیده ی تو بگویم
اذان به وقت گلوی بریده ی تو بگویم
هزار مرتبه آتش شدم ؛ نشد که غروبی
ز خیمه های به آتش کشیده ی تو بگویم

*****
توفان ترکیب بند عاشورایی ات را بر بسیار دل های عاشورایی دیده ام و خود نیز با بیت بیت آن سوخته ام :

گودال قتلگاه پر از بوی سیب بود
تنها تر از مسیح کسی بر صلیب بود

برادرم ! زمانه ی غریبی است . این روزها از نا برادران مُدعی ، زخم زبان ها می شنوی و خون جگرها می خوری . تو را که عشق حسینی را با شیر از مادر گرفته ای و حضرت اباعبدالله الحسین ( ع ) ماه تمام رُخ زندگی ات هست ، به تهمت می بندند . تهمت های ناجوانمردانه ای که هیچ اهل بصیرتی باور نمی کند و بیشتر به یک شوخی جاهلانه می ماند . ولی خوب می دانم که آن ها را می بخشی ، آن هایی را که سینه زنی اشک هایت را ندیده اند و به مجالس سوگ کلمات نینوایی ات سری نزده و عطشناکی حنجره عاشورایی ات را حس نکرده اند.

آری، جرم بزرگ و نابخشودنی تو دفاع از اسلام ناب محمدی ( ص ) ، قیام سرخ و انسان ساز عاشورا و حقیقت پر فروغ نهضت حسینی است و این دوستان پنبه در گوش ا ند :

ای کاش مسیح نفست روح بریزد
در کالبد منجمد مرثیه خوان ها

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

84 − 80 =