بیانیه انجمن هنرهای تجسمی انقلاب برای شهادت سردار همدانی

شعر برای شهید حسین همدانی

صبح هنر | انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام همدانی در سوریه بیانیه‌ای نوشت.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

شهادت این سردار رشید و نستوه ایران اسلامی با اینکه باعث تالم قلوب مردم شریف کشورمان و دوستداران انقلاب اسلامی و به خصوص خانواده معظم ایشان شد، اما نکات و حقایق مهمی را نیز تبیین کرد از جمله اینکه جمهوری اسلامی بر خلاف ادعاهای ظاهری غرب در مبارزه با تروریسم، به شکلی عملی و تمام قد و با حضور بهترین فرزندان و سرداران این دیار در صحنه مبارزه با تروریسم و ناقضان حقوق بشر حاضر بوده و در این راه از تقدیم بهترین فرزندان خود دریغ نمی‌کند.

همچنین جهاد مخلصانه سردار شهید همدانی در سال‌های اخیر و سرانجام شهادت این یادگار و فرمانده سالهای دفاع مقدس به دوستداران اسلام و انقلاب این نوید را داد که درهای جهاد و شهادت و ایستادگی و مبارزه در راه خدا کماکان مفتوح بوده و انقلاب اسلامی همچنان پابرجا بر آرمانهای انقلاب مقدس خویش ثابت قدم ایستاده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده: یکی از خصوصیات بارز این سردار مردمی طبع و نگاه هنرمندانه ایشان بود که موجب همدلی هنرمندان انقلابی را با ایشان فراهم می‌کرد، طبعی که سرانجام با هنر شهادت آمیخته و به درجه‌ای اعلی رسید و عزت و افتخاری راستین و ابدی را برای ایشان رقم زد.

به همین مناسبت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و جمعی از هنرمندان این رشته ضمن تسلیت شهادت این سردار برومند به رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده محترم شهید، هموطنان غیور و تمامی آزادیخواهان جهان بر تجدید میثاق با آرمان‌های این شهید والامقام تأکید می‌کند.

این بیانیه به امضای هنرمندانی همچون محمد حبیبی، مصطفی گودرزی، حبیب‌الله صادقی، سید عباس می‌رهاشمی، غلامعلی طاهری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، محمدکاظم حسنوند، مرتضی حیدری، علی نوری‌اسکویی، سیدعلیرضا گلپایگانی، محمدصابر شیخ رضایی، علی شیخی، علی فریدونی، مرتضی افشاری و حسن روح‌الامین رسیده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

31 − = 30