تجلیل از«احد ده‌بزرگی» شاعر «وقت بیداری»

«احد ده‌بزرگی» در سال 1328 در شیراز به دنیا آمد و تا کنون نیز ساکن شیراز است. رویکرد او به شعر به زمان هفت سالگی‌اش باز می‌گردد.

ده بزرگی با تشکیل انجمن ادبی حافظ در سال‌های قبل از انقلاب که جلسات آن به صورت مخفی برگزار می‌شد، مبارزات سیاسی خود را دنبال می‌کرد.

برخی از مهم‌ترین آثار وی عبارتند از: «نماز سرخ نوین»، «از کربلا تا کربلا»، «در آیینه‌ی شقایق»، «پنجره‌ی نور»، «لبخند صبح» و… اما معروف‌ترین شعر او «باز هم مرغ سحر» یا «وقت بیداری» است که برای کودکان سه نسل انقلاب خاطره‌ای فراموش‌ناشدنی است.

به پاس تمام فعالیت‌های مؤثر و انقلابی ایشان در عرصه‌ی شعر انقلاب اسلامی، نهمین «شب شاعر» به تجلیل از این استاد برجسته اختصاص دارد. در این مراسم فرهیختگان و شاعرانی چون آیت‌ا… حائری شیرازی، دکتر غلامعلی حداد عادل، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، مرتضی سرهنگی، محمدحسین جعفریان، افشین علاء، محسن مؤمنی شریف، مجتبی رحماندوست، علیرضا قزوه و… حضور یافته و به سخنرانی می‌پردازند.

لازم به ذکر است این مراسم روز سه‌شنبه 8 بهمن‌ماه 92 از ساعت 14:30 در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نشانی «خیابان طالقانی، روبروی سینما فلسطین، خیابان برادران مظفر شمالی، شماره‌ی 98» برگزار می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 5