تجلیل از استاد «نفر» در جشنواره موسیقی مقاومت

به گزارش ستاد خبری جشنواره موسیقی مقاومت؛  مراسم اختتامیه این دوره جشنواره موسیقی مقاومت، امروز شنبه 26 مردادماه، ساعت 20:30 با حضور هنرمندان عرصه موسیقی و جمعی از مسؤلان در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به رسم هر ساله در اختتامیه پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت سه هنرمند برجسته کشور تقدیر خواهند داشت. فریدون شهبازیان، هوشنگ کامکار و محسن نفر از هنرمندانی هستند که در این مراسم به پاس چند دهه تلاش برای اعتلای موسیقی ارزشمند از آنان تجلیل خواهد شد.

همچنین سه موسیقیدان پیشکسوت نیز در این مراسم مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. در اختتامیه مراسم پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت از زحمات و کوشش‌های اکبر محمدی؛ نوازنده کلارینت، هادی منتظری؛ نوازنده کمانچه و رمضان عظیمی؛ رهبر ارکستر آوای ایرانیان قدردانی خواهد شد.

محسن نفر در زمره نخستین موسیقیدانانی است كه پس از انقلاب ظاهر شدند. وی متولد ۱۳۳۹ تهران است و از ۱۲سالگی با ورود به هنرستان موسیقی ملی آموزش مبانی موسیقی ایرانی و غربی را به پایان برده است. در سال ۱۳۵۷ در رشته موسیقی دانشگاه تهران با رتبه اول وارد می شود.و پس از انقلاب با ورود به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، واحد موسیقی آن نهاد را با همكاری سید حسام الدین سراج پی ریزی كرد. از نتایج فعالیتهای وی درحوزه هنری ساخت موسیقی متن برای فیلمهای “مرگ دیگری”، “بلمی به سوی ساحل” و “روزنه” است. علاوه برآن وی آهنگسازی و اجرای نوارهای موسوم به نینوا ۳ و نینوا ۴ را هم بر عهده داشته است. این نوارها با نام وصل مستان ،۱۳۶۵ شمس الضحی ۱۳۶۶ و باغ ارغوان ۱۳۶۷ روانه بازار شدند كه البته نقش وی در اثر باغ ارغوان فقط رهبر گروه و تكنواز بوده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

98 − 90 =