ترانه «علمدار هویزه» با صدای سیدحمزه موسوی

دانلود آهنگ علمدار هویزه سید حمزه موسوی

ترانه «علمدار هویزه»، درباره شهید علم الهدی، با صدای خواننده جوان موسیقی انقلاب، سیدحمزه موسوی از آلبوم چراغ‎های فروزان منتشر شد.

ترانه‎ی این اثر را احسان جاودان سروده و تنظیم آن را مهدی شکارچی به عهده داشته است. تهیه کننده  اثر نیز  سازمان فرهنگی شهرداری تهران می باشد.

لینک دانلود آهنگ علمدار هویزه با صدای سیدحمزه موسوی

شهید سید حسین علم الهدی در سال ۱۳۳۷ در “اهواز” همزمان با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) متولد شد. وی فرزند آیت الله سید “مرتضی علم الهدی” است.
سید حسین علم الهدی از ۶ سالگی به آموزش قرآن پرداخت و در ۱۱ سالگی اقدام به تشکیل کتابخانه و جلسات سخنرانی و تدریس قرآن در مساجد اهواز کرد.
وی در سال ۱۳۵۶ تحصیلات خود را در رشته تاریخ در دانشگاه “فردوسی مشهد” ادامه داد و در آنجا با روحانیونی چون مقام معظم رهبری، آیت الله واعضی طبسی و “شهید هاشمی نژاد” آشنا شد.
شهید علم الهدی در عملیات “نصر” در منطقه “هویزه” با گروهی از همرزمانش در محاصره تانکها درآمد و با اصابت همزمان سه گلوله تانک به شهادت رسید. محل دفن پیکر مطهرش گلزار شهدای هویزه است.

قسمتی از یادداشتهای شهید :

… خدایا این سرزمین پاک در دست ناپاکان است ، در همین ۲۰ کیلومتری من در همین تاریکی شب علی می خواست و به نخلستان می رفت فاطمه وضو می گرفت پیامبر به سجده می رفت و حسن و حسین به عبادت می پرداختند این خانه ی کوچک این سنگر این گودی در دل زمین این گونی های بر هم تکیه داده شده پر از حرف است فریاد است غوغاست … تنهایی عمیق ترین لحظات زندگی یک انسان است خدایا این خانه کوچک را بر من مبارک گردان در این چند روز با خاک انس گرفته ام بوی خاک گرفته ام رنگ خاک گرفته ام حال می فهمم که چرا پیامبر علی ابن ابیطالب را ابوتراب نامید . خدایا اگر من در دل سنگرم تو در دل من و در دل سنگر هر دو حضور داری لحظات چگونه می گذرد عبور زمان مانند عبور آب بحری از جلوی چشمان کاملا ملموس است . اما زندگی در این خانه کوچک که یک قلب پر طپش است یک دل خاکی است در زمین خدا در متن پاکی نمی تواند تکرار پذیر باشد آری … تنها موهبتی است الهی در تنهایی از تنهایی بدر می آییم در تنهایی به خدا می رسیم … و در سنگر تنها هستم …

سید محمد حسین علم الهدی

منبع: صبح هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

28 − = 25