تلقی آقایان از هنرمند معطوف به سینماست

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، علی‌محمد مؤدب مدیر مؤسسه شهرستان ادب در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دیدار اخیر رئیس‌جمهور با اهالی فرهنگ و هنر و ارزیابی کلی خود از این مراسم گفت: من در این جلسه حضور داشتم. این دیدار خیلی زمانش کم بود و به طور محدودی برگزار شد. به نظر می‌رسید که وقت رئیس‌جمهور کم بود و بیشتر یک مراسم افطاری بود. در واقع این مراسم به صورت آنچه که جلسه گفت‌وگو باشد، نبود. بیشتر یک جلسه افطاری و جلسه‌ای برای احترام به هنرمندان در حد یک‌میهمانی بود.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسید عمده میهمانان دعوت شده معرف همه گروه‌های هنری نبوده است، افزود: من خیلی این‌طوری بررسی نکردم، اما در حوزه شعر دوستان شاعر حضور داشتند، ولی در مجموع تعداد بازیگران و سینماگران بیشتر از شاعران و نویسندگان بود. متأسفانه این در دولت‌های دیگر هم وجود داشته است. تلقی آقایان از هنرمند بیشتر معطوف به بازیگران  و سینماگران است و مراقب‌اند که این‌ها کجا می‌نشینند.

مؤدب درباره اینکه چرا در این دیدار نمایندگان صنوف مختلف هنری صحبت نکردند و آیا این نقصی برای این دسته از دیدارها است یا خیر، یادآور شد: به نظر می‌رسید که وقت رئیس جمهور این‌بار به خاطر مسائل هسته‌ای کم بود و به همین دلیل یکی‌دوتا از معاونان ارشاد سخن گفتند و دیگر کسی حرفی نزد. در مجموع این جلسه به صورت گفت‌وگو که در دوره قبلی آن برقرار بود، برگزار نشد.

وی با بیان اینکه بخشی از نواقص این دیدار در شلوغی برنامه‌های رئیس جمهور بوده است، ادامه داد: بهتر است مسئولان در این نوع دیدارها وقت بگذارند تا فرصتی هم باشد که نمایندگان صنوف مختلف حرف بزنند. مانند جلسه‌ای که پیش‌تر در تالار وحدت بود، برقرار باشد، بهتر است. نکته دیگر اینکه نباید این نوع جلسات معطوف به یک هنر خاص آن هم هنرمندان خاص در آن رشته باشد. مادر هنرهای ما شعر است. شعر باید جایگاه بالاتری داشته باشد، اما متأسفانه اینطور نبوده است. قبلاً هم همین رویه برقرار بوده و عمده نگاه‌ها بیشتر معطوف به چهره‌های معروف‌تر در حوزه موسیقی و سینما است. وزارت ارشاد باید نگاه بهتر و جامع‌تری به این قضیه داشته باشد.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 3 = 6