تمام خوبی‌های مستند «فاتحان فردا» از فاطمیون افغانستانی است

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، اکران و رونمایی مستند «فاتحان فردا» با حضور عوامل تولید مستند، اهالی رسانه و جمعی از اهالی هنر و علاقه‌مندان به مستند عصر امروز در سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد.

در ابتدای این نشست محسن اردستانی کارگردان این مستند گفت: من درباره مدافعان حرم و مستندسازی برای آنها دغدغه‌ای داشتم و آن این بود که چرا مدافعان حرم در عراق از نظر رسانه‌ای پررنگ هستند در حالی که مدافع‌حرم در سوریه مظلوم واقع شده‌اند. این موضوع در حالی است که فاصله دشمنان تکفیری با حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها تنها 1.5 کیلومتر است و حرم را تهدید می‌کنند. نکته بعدی آن است که بیشتر روایت‌ها درباره مدافعان حرم بویژه در مستند کرار که از شبکه افق نیز پخش شد روایتی به زبان عربی بود در حالی که قرابت بچه‌های افغانستانی با ما بدلیل همزبانی می‌توانست ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار کند.

وی ادامه داد: قبل از اینکه این مستند ساخته شود برای من این دغدغه وجود داشت که چرا ما در جامعه خودمان به افغانستانی‌ها اهمیت نمی‌دهیم همچنین ممکن است الفاظ بدی را به آنها نسبت دهیم. خیلی دوست داشتم کاری را بسازم که در آن اهمیت این مدافعان مشخص شود. خوشبختانه با لطفی که داشتند مستند اول ساخته شد. ما به ابوحامد قول دادیم که کارهای به نسبت بهتری در آینده بسازیم. به نظرم این کار هرچقدر نکات خوب داشت، بخاطر مدافعان حرم، لشکر فاطمیون و بچه‌های افغانستانی بود.

در ادامه این نشست نادری تهیه‌کننده این مستند گفت: از بچه‌های فاطمیون تشکر می‌کنم. خوشحالم که این فیلم اکران شد. بنظرم تنها نکته مثبت این کار شهدای این لشکر هستند که خودشان هم به ما کمک کردند. کسانی که به ما کمک کردند در واقع زنده‌ هستند.

نادری افزود: فیلم اول با حمایت ابوحامد و فیلم دوم با حمایت و تصویربرداری شهید فاتح انجام شد. خاطرم هست که قبل از شهادت ایشان در فرودگاه با این شهید صحبت می‌کردم و به او گفتم که از عملیات‌ها فیلم ندارید، ایشان در جواب به من گفتند که عملیاتی در پیش خواهیم داشت که در آن صحنه‌هایی را تصویربرداری خواهیم کرد.

در پایان مهدی مطهر نماینده خانه مستند انقلاب اسلامی در رابطه با این مستند و فضای کلی مستندسازی در سال‌های اخیر گفت: این اثر اتفاق و کار خوبی است. در مقابل کارهای ما بچه‌های سفیرفیلم درست است که آثار کمی تولید می‌کنند اما کارهایشان کیفیت و تبلیغ بالایی دارد./ تسنیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

41 − 37 =