تهیه‌کننده مستند «تک‌‌تیرانداز»: استکبارستیزی دغدغه اصلی مستندسازان نیست/ اثر مستقیمی علیه آمریکا نداریم

سید هاشم موسوی

صبح هنر | تهیه‌کننده مستند «تک‌‌تیرانداز» درباره آثار ضد استکباری مستند گفت: در خصوص رژیم صهیونیستی ۵ یا ۶ کار ساخته شده است ولی در خصوص آمریکا و استکبارستیزی هیچ اثری را نداریم که به طور مستقیم به این موضوعات بپردازد.

سید هاشم موسوی، تهیه‌کننده مستند «تک‌‌تیرانداز» در گفتگو با «نسیم»، درباره ورود مستندسازان به مسئله استکبارستیزی گفت: وقتی به نسل اول و دوم انقلاب اسلامی نگاه می کنیم، می بینیم آنها آنگونه که باید به مسئله استکبارستیزی نپرداختند؛ حتی در بحث مستضعفین نیز اینگونه است. به طور مثال اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که حدود ۱۰ سال است که در ایام روز قدس صدا وسیما فیلم هایی که بیش از ۱۰ سال از ساخت آنها گذشته را که ۳ یا ۴ مورد نیز بیشتر نیستند، پخش می کند؛ چرا که بیشتر از آن کاری ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه در خصوص رژیم صهیونیستی ۵ یا ۶ کار ساخته شده است ولی در خصوص آمریکا و استکبارستیزی هیچ اثری را نداریم که به طور مستقیم به این موضوعات بپردازد، افزود: مقام معظم رهبری وقتی از انگلیس صحبت می کنند همیشه لفظ انگلیس خبیث را می گویند و  ما با وجود مستندات زیادی که درباره جنایت های این کشور داریم، ولی هیچ مستند یا فیلمی نیست که به طور مستقیم به آن بپردازد و تنها در برخی فیلم ها که مربوط به زمان رضاشاه و فیلمساز می خواهد ورود متفقین را به ایران نشان دهد، به انگلیس نیز می پردازد.

تهیه کننده مستند «تک‌تیرانداز» ادامه داد: در حقیقت مقام معظم رهبری موضوعی مانند استکبارستیزی را مطرح کرده اند ولی در عمل این مسئله دغدغه اصلی ما نیست و حتی به ذهن مستندساز انقلابی و حزب اللهی نیز نمی رسد که به این موضوعات به طور مستقیم بپردازد. به عبارت دیگر ما هنوز در ریلی که رهبری مشخص کرده اند، قرار نگرفته ایم و دغدغه هایمان متفاوت از دغدغه های رهبر انقلاب است.

 موسوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به مسائل نگاه راهبردی دارند ولی ما تنها مسائلی که در حال وقوع است، به تصویر می کشیم، تصریح کرد: نسل سوم انقلاب هم چون هنوز فهم مشترکی با رهبری پیدا نکرده است و یا اگر هم پیدا کرده، از آنجایی که هنوز دغدغه ای مانند دغدغه رهبری را ندارد به این مسائل نمی پردازد.

وی در همین زمینه گفت: البته یکی از مشکلات ما در زمینه نپرداختن به منویات رهبری این است که ما هنوز نهاد و یا دستگاهی که اجرای صحبت های رهبری را تسهیل کند نداریم و قطعا وقتی مستندساز می بیند که ورود به  چنین مسائلی با موانعی همراه است، راه آسان تر و سوژه راحت تری را انتخاب می کند.

تهیه کننده مستند «تک‌تیرانداز»  بیان داشت: البته برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره می تواند ما را به منویات رهبری نزدیک تر کند، ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه فاصله داریم و متاسفانه مقام معظم رهبری در این زمینه تنها هستند و ما به فرمایشات ایشان آنگونه که باید گوش نمی دهیم.

موسوی با بیان اینکه ما به عنوان خواص جامعه باید صحبت های مقام معظم رهبری را به صورت تصویر به مردم نشان دهیم، اظهار داشت: اگر هنوز فهم استکبارستیزی میان مردم ایجاد نشده است، به این دلیل است که نتوانستیم فرمایشات رهبری را در قاب تصویر نشان دهیم و اگر به این باور برسیم که استکبار اگر فرصتی پیدا کند حتما به کشور ما ضربه می زند، حتما فیلم هایی در این زمینه خواهیم ساخت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

88 − 81 =