تهیه‎کننده قلاده‎های طلا، دبیر چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت شد

محمد خزایی دبیر جشنواره فیلم مقاومت شدبا صدور حکمی از سوی سردار محمدرضا نقدی، محمد خزاعی دبیر چهاردهمین دوره برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت منصوب شد.

عصر روز گذشته (۱۰ آبان) مراسم معارفه محمد خزاعی به عنوان دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با حضور جواد جباری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت، محمد حسین نیرومند مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، و شورای سیاست گذاری جشنواره در ساختمان بنیاد روایت برگزار شد.

در این مراسم با صدور حکمی از سوی سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم مقاومت، محمد خزاعی بار دیگر به عنوان دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت منصوب شد.

متن این حکم به شرح زیر است:

هوالجمیـل

برادر بسـیجی جناب آقای محمـد خزاعی

با سلام و تحیّت

نظر به حضور متعهدانه در عرصـه­ های گوناگون فرهنگی و هنری کشور و تعهد جناب­عالی در اشاعه فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، و  با توجه به برگزاری موفقیت ­آمیز دوره­ های پیشـین جشنواره بین ­المللی فیلم مقاومت، به موجب این حکم به سمت دبیری  چهاردهمین جشـنواره بین ­المللی فیـلم مقاومت منصوب می گردید.

امید است با عنایت به تدابیر و فرمایشات عالمانه و روشنگرانه رهبر معظم انقلاب در زمینه فرهنگ و هنر اسلامی و انقلابی و بکارگیری اصول و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی و راهبردهای فرهنگی بسـیج مستضعفین بتوانید با تعاملی شایسـته از حضور هنرمندان و سینما گران متعهد بهره برده و شاهد جشـنواره­ای پر رونق، با کیفیت و متناسب با شأن نظام و فرهنگ مقاومت باشیم.

موفقیّت شما را از خداوند متعال مسئلت دارم.

سرتیپ بسـیجی  محمـدرضا نقـدی

رئیس سازمان بسـیج مستضعفین و شورای سیاستگذاری

چهاردهمین جشـنواره بین‌­المللی فیلم مقاومت

پس از مراسم معارفه، نخستین جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت برگزار گردید و اعضای آن به بحث و گفت و گو پیرامون برگزاری این جشنواره پرداختند.

در این جلسه جواد جباری به محاسن و معایب سالهای پیشین جشنواره اشاره کرد و افزود:« هدف اولیه از برگزاری این جشنواره ارزیابی خاص کارهای دفاع مقدس و سینمای انقلاب در قالبی نظم یافته بود و هدف ثانویه نیز ورود پیدا کردن به عرصه تولید و سرمایه گذاری کردن برای آثار در خور سینمای انقلاب است.» وی خاطر نشان کرد که : «باید اهداف اصلی جشنواره را حفظ و جشنواره را شاداب تر از سالهای پیشین برگزار کنیم.»

محمد حسین نیرومند نیز با اشاره به برگزاری شایسته دوره گذشته توسط آقای خزائی گفت : « جشنواره با فیلم شخصیت پیدا می کند و ما باید سبدی متوازن از آثار مختلف را در جشنواره فیلم مقاومت داشته باشیم.» وی موفقیت جشنواره را منوط به تولید آثار با کیفیت دانست و افزود:«جشنواره مقاومت باید الگو ساز باشد و جذب مخاطب با ارائه فیلم های خوب و اجرای خوب جشنواره امکان پذیر خواهد بود.»

محمد خزائی نیز ضمن قدردانی از اینکه این سمت باز هم به او سپرده شده است گفت :« جشنواره نیازمند به یک ساختار برای اکران آثار جدید است تا جشنواره چهاردهم با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان برگزار گردد.» وی در ادامه صحبت هایش ضمن تاکید بر اهمیت بخش بین الملل افزود: «ارتباط با کانون های فیلم کشورهای اسلامی در دستور کار قرار دارد و سعی می شود تا جشنواره همزمان در چند کشور گوناگون برگزار گردد.» خزائی تامین خواسته های فیلمسازان عرصه دفاع مقدس و سینمای انقلاب را یکی از اهداف اصلی جشنواره پیش رو توصیف کرد.

بنابراین گزارش، چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت سال ۹۵ همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت رقابتی برگزار خواهد شد.

محمد خزاییمحمد خزاعی فارغ التحصیل رشته هنر، دارای نشان درجه یک هنری (دکترا)، منتقد، مدرس رشته هنر و تهیه کننده سینما است که فیلم های جعبه موسیقی، احضار شدگان، پشت پرده مه، قلاده های طلا و … را در کارنامه دارد.
عضویت کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیسیون عالی فرهنگی مجمع عالی بسیج، مشاور سینمایی معاونت فرهنگی اجتماعی نیروی انتظامی، مشاور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، عضو هیات مدیره موسسه تصویر شهر و دبیری جشنواره های مختلف ملی و بین المللی مانند: فجر، کوثر، تئاتر رضوی، جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و … از دیگر مسئولیت ها و پیشینه اوست.
جشنواره بین المللی فیلم مقاومت یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و سینمایی کشور و بزرگ ترین جشن بین المللی انقلاب است و برگزاری آن در دوره های اخیر به دلیل راهبردها و استراتژی ضدامپریالیستی و ضدصهیونیستی با واکنش ها و حساسیت های وسیع رسانه های غربی به ویژه رسانه های صهیونیستی رو به رو شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 8