حسین قرایی زندگی و زمانه پنج شاعر معاصر را نوشت

کتاب «از صدای سخن شعر» شامل گفت‌وگوهایی با پنج تن از شاعران معاصر از جمله زنده‌یاد مشفق کاشانی، علیرضا قزوه و مصطفی محدثی خراسانی از سوی نشر نارگل منتشر شد.

کتاب از صدای سخت شعر حسین قرایی

کتاب «از صدای سخن شعر» دربردارنده مصاحبه های حسین قرایی شاعر و فعال ادبی با زنده‌یاد مشفق کاشانی، علیرضا قزوه، مصطفی محدثی خراسانی، محمد صادق رحمانیان و ایرج قنبری است. شاعران حاضر در این کتاب به بیان خاطرات خود از چگونگی ورودشان به دنیای شعر و نیز رابطه شان با دیگر شاعران معاصر و نقش شان در منظومه شعر انقلاب پرداخته اند.

در بخشی از مصاحبه حسین قرایی با مرحوم مشفق کاشانی آمده است: سرانجام یک روز به سهراب گفتم:«شعر هم می‌گویی؟» به من لبخندی زد و بعد چند شعرش را برایم خواند. اشعاری که برایم خواند، در قالب کلاسیک سرود شده بود و واقعا اشعار استواری بود. یعنی از نظر وزن و بدایع شعری کامل بود. در همان لحظه سهراب را بوسیدم و گفتم:«چرا از اول به من نگفتی؟!» بعد از آن بود که سهراب همگام با ما، در روزنامه هایی مثل روزنامه عصر امید و … اشعارش چاپ می شد.

نشر نارگل این کتاب ۱۸۸ صفحه‌ای را در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان منتشر کرده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۶۶۹۸۹۳۵۶ و ۶۶۹۸۹۳۶۰ تماس بگیرند و در کانال تلگرام این انتشارات به نشانی telegram.me/nargolpub عضو شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

27 − 21 =