«خاطرات یک لباس شخصی» از اتفاقات فتنه ۸۸

خاطرات یک لباس شخصی

کتاب خاطرات یک لباس شخصی با موضوع خاطرات یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و ویژگی های خیابانی آن دوران؛ توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.

ماجرای فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی یکی ازنقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی است و پرداختن به این موضوع و تبیین ابعاد مختلف آن از مسائل مهم این ایام حوزه کتاب و کتابخوانی است.

کتاب خاطرات یک لباس شخصی با موضوع خاطرات یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸  و ویژگی های خیابانی آن دوران؛ توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.

کتاب «خاطرات یک لباس شخصی» در تلاش است از منظر فردی که بر اساس احساس تکلیف و وظیفه به خاموش کردن آتش فتنه کمک کرده است، مهم‌ترین روزهای فتنه را روایت کند و به آن روزهای پرالتهاب بنگرد. این کتاب کم حجم و کوتاه دارای ۹ روایت کوتاه و خواندنی است که از روز شنبه ۲۳ خرداد آغاز و در روز شنبه ۳۰ خرداد به پایان می‌رسد. نویسنده کتاب در نخستین روایت خود (روز ۲۳ خرداد) سوار بر یک موتور و به همراه یکی از دوستان خود وارد خیابان‌های مرکزی شهر تهران می‌شود و از آغاز التهابات و گمانه زنی‌ها در رابطه با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید.

در بخشی از کتاب می خوانیم: «قبلا در مراسمات مختلف مسجد و دانشگاه از زبون اون آدم‌های قدیمی جبهه و جنگ شنیده بودم بعضی آدم‌ها فقط به خاطر لباس هاش و قیافه گرفتن هاش و عکس و مصاحبه جبهه می‌اومدن. شنیده بودم که این دسته آدم‌ها در طول جنگ غالبا یا نیروی تبلیغات بودند یا نیروی عقیدتی و الی آخر. وقتی بعضی از بچه حزب اللهی‌های شمال تهران رو می‌بینم یاد این دست خاطرات می‌افتم… همه شلوار ۶ جیب و دستکش و ریش‌ها خط گرفته و خلاصه عین رنجرهای نیروی دریایی سلطنتی انگلیس…»

نویسنده در ادامه کتاب به جزئیات حوادث آن بازه زمانی می‌پردازد و شرح آشوب‌های خیابانی و تجمعات تا نماز جمعه رهبر معظم انقلاب اسلامی و شنبه پس از نماز جمعه (۳۰ خرداد) را با ذکر جزئیات خاطرات خود بیان می‌دارد.

علاقه مندان می توانند برای تهیه این کتاب به انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) به نشانی خیابان انقلاب، حد فاصل خیابان های ابوریحان و فلسطین مراجعه و یا باشماره تلفن های ۶۶۴۸۵۸۵۰ و ۰۹۱۹۱۹۸۱۱۰۸ تماس حاصل نمایند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 3 = 1