خدا مدیران تندیس ساز را هدایت کند!

احمد عزیزی

حسین قرایی: یک رویه ای که روزانه در زندگی فرهنگی اینجانب عادی شده است مطالعه سایت ها و روزنامه های مختلف است، امروز وقتی خبری را خواندم شوکه شدم و بر آن شدم تا قلم را لَختی بگریانم. به خبر دقت کنید. «تندیس احمد عزیزی شاعر متعهد انقلاب و دفاع مقدس در زادگاه او شهر «سر پل ذهاب» استان کرمانشاه و محوطه ساختمان مرکزی حوزه هنری نصب می‌­شود.»

جالب است که احمد عزیزی از سال ۸۶ در اغما به سر می­‌برد، و خواهر ایثارگر ایشان مدام مشکل بیمه این شاعر را دنبال می کند و متاسفانه هنوز مشکل جدی بیمه عزیزی پابرجاست. وقتی خبر را خواندم سریع به «ابوالفضل عزیزی»، پسر احمد، زنگ زدم و گفتم قضیه بیمه و مشکلات مالی داروهای پدر حل شده است که دوستان به سراغ نصب «تندیس» رفته‌­اند؟ با لحن غریبی که غربت را از آن سوی خط به وجودم متبادر می­‌کرد گفت همچنان مشکل بیمه و هزینه های مالی اذیتمان می کند. البته عمه ام نیز خودش بخشی از مخارج را می دهد و شرمنده ایشان هستیم.

شما اگر جای برخی مدیران باشید اول تندیس را می سازید یا اول از سر تدبیر مشکلات جدی بیماری ایشان را پی گیری می کنید؟ طرف دارد از بین می رود و ما یادمان افتاده که برایش تندیس بسازیم!!؟

خدا ان شاالله مدیران تندیس ساز را هدایت کند!

البته امید دارم که نهادهای مختلف فرهنگی به جای به رخ کشیدن ساختن تندیس و کارهای ظاهری از این دست به جانِ آگاه احمد بیشتر توجه کنند و باز هم امیدوارم که اگر تندیس هم می سازند ابتدا به مشکلات جدی او در حوزه مباحث مالی اش توجه کنند بعد تندیس شاعر «یاس ها پیغمبران خانه اند» را بسازند. و بدانند که با پاس کاری کردن توپ هزینه های مالی این شاعر عزیز، مشکلی حل نخواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 1 = 1