خواننده «آمریکا آمریکا» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد

اسفندیار قره باغی نمایش آبی ترین وصال

استاد «اسفندیار قره‌باغی» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد که قرار است در آخرین روزهای مرداد سال جاری با حضور خوانندگان موسیقی اعتراضی دنیا برگزار شود.

به گزارش راه نوا، «دکتر اسفندیار قره‌باغی» متولد اول بهمن ماه ۱۳۲۰ در محله قره‌باغی‌های تبریز است که از سال ۱۳۳۸ وارد هنرستان موسیقی شد و در خرداد ماه سال ۱۳۴۳ و پس از فارغ‌التحصیل برای اخذ دکترای موسیقی کلاسیک خود به ایتالیا رفت و از این کشور مدرک دکترای خود را دریافت کرد.

اوّلین اُپرای رادیویی وی در سال ۱۳۵۰ سرود «ای ایران» بود که با همکاری ارکستر بزرگ رادیو تلویزیون ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی شکل گرفت.

قره‌باغی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با واحد موسیقی سازمان صدا و سیما همکاری کرد و در زمینه سرودهای ضداستکباری و دفاع مقدّس آثار متعددی عرضه کرد که از برجسته ترین آثار این هنرمند می‌تواند به اثر خاطره‌انگیز «آمریکا آمریکا» اشاره کرد.

بنابر این گزارش، شاعران، اهالی موسیقی و سازندگان نماهنگ و کلیپ، برای شرکت در «دومین جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» می‌توانند پس از ثبت نام در پایگاه اینترنتی www.rahnava.ir اصل فایل صوتی و یا تصویری آثار را تا پایان تیرماه ۹۵ به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

زمان برگزاری «دومین جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس»، ۲۸ مردادماه؛ سالروز کودتای آمریکایی در ایران خواهد بود.

منبع: راه نوا

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78 − 76 =