دانلود کتاب کارتون و کاریکاتور داعش

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، لینک دانلود کتاب کارتون و کاریکاتور داعش منتشر شد. مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور داعش در سال جاری با همتِ مسعود شجاعی‌طباطبایی برگزار شد. این مسابقه توانست توجه رسانه‌های جهانی را به خود جلب کند. تا جایی که رسانه‌های غربی از این جشنواره به عنوانِ رخدادی یاد کردند که جمهوری اسلامی ایران از طریق آن توانسته انگشتِ اتهامِ تشکیل «داعش» را به سمتِ غرب بگیرد.

بازخوردهای برگزاریِ یک مسابقه کارتون و کاریکاتور بسیار فراتر از آن چیزی بود که دیگران گمان می‌کردند. رسانه‌های غربی درست می‌گفتند، ایران توانست با برگزاریِ یک مسابقه کارتون و کاریکاتور واقعیت و ماهیتِ داعش را به بهترین شکل ممکن برای همگان عریان کند.

در مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور داعش 1072 اثر از 43 کشور دنیا شرکت داشتند. اندونزی، برزیل و چین در این مسابقه بیشترین شرکت کننده را داشتند. الجزایر، استرالیاف آرژانتین، اذربایجان، بلژیک، برزیل، چین، کلمبیاف کوبا، فرانسه، مصر، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، یونان، مونته نگرو، مراکش، نیجرینه، پرو، صربستان، ازبکستانف زامبیا، مقدونیه، ترکیه، انگلستانف سوریه، امارات و جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی هستند که در مسابقه کارتون و کاریکاتور داعش حضور داشتند.

تمام کسانی که در به وجود آمدنِ داعش نقش داشتند، در تیررس کاریکاتوریست‌ها قرار گرفتند. این هنرمندان با زبانِ گویای هنرشان تمام حامیان داعش را رسوا کردند. تا به این ترتیب کارتون و کاریکاتور گامی مهم در راه رسالت واقعی‌اش یعنی پرداختن به مسائل اجتماعی و سیاسی بردارد.

از 2 ماه از معرفی برگزیدگان، کتاب مسابقه هم منتشر شد تا آثار این مسابقه در دسترس عموم قرار گیرد.

لینک دانلود کتاب کارتون و کاریکاتور داعش منتشر شد.

لینک دانلود کتاب کارتون و کاریکاتور داعش

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

51 − 43 =