داوران پنجمین جشنواره شعر انقلاب اسلامی معرفی شدند

۱۳۹۴۱۱۱۳۰۰۰۵۴۳_PhotoAمصطفی علیپور، مرتضی امیری اسفندقه و محمدکاظم کاظمی به عنوان داوران پنجمین جشنواره شعر انقلاب معرفی شدند.

این جشنواره به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعدادهای برتر در این زمینه در بخش های شعر (مجموعه شعر و تک اثر) و پژوهش (بررسی شعر انقلاب اسلامی)، (کتاب و مقاله) برگزار می‌شود.

بیوگرافی داوران این دوره از جشنواره به شرح ذیل است:

*مصطفی علیپور در ۵ شهریور ۱۳۴۰ در تنکابن به دنیا آمد. در دانشگاه فردوسی کارشناسی ارشد زبان وادبیّات فارسی گرفت و در سال ۱۳۶۷ به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمد. از وی تاکنون آثار «از گلوی کوچک رود»، «هفت بند بویه»، «گزیده  ادبیّات معاصر»، «باران انگورهای سوخته» و … به جا مانده است. از این شاعر کشورمان علاوه بر  شعر، آثار پژوهشی و تحقیقی و چند مقاله و چهار کتاب پژوهشی نیز منتشر شده است.

*مرتضی امیری اسفندقه متولد ۱۳۴۵تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات از دانشگاه قم  است. از جمله فعالیت های اجرایی و آموزشی وی می توان به: عضویت در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی فرهنگ، تدریس درس ادبیات در مراکز آموزشی شهر تهران و… اشاره کرد. از جمله آثار وی عبارت اند از: قتیل قبله (کتاب برگزیده ادبیات)، گزیده ادبیات معاصر (این شرح شرحه شرحه)، رستاخیر حرکات (برگزیده جشنواره کتاب سال معلمان مؤلف) و… .

*محمدکاظم کاظمی، شاعر و نویسنده افغانستانی، در سال ۱۳۴۶ خورشیدی در شهر هرات افغانستان چشم به جهان گشود. در سال ۱۳۶۳ به ایران آمد و از سال ۱۳۶۵ فعالیت‌های ادبی خود را آغاز کرد. انتشار مثنوی «بازگشت» او در فروردین ۱۳۷۰ مایه شهرت او شد. او علاوه بر سرایش شعر، در زمینه‌های آموزش شعر، برگزاری محافل انجمن های ادبی مهاجرین افغان در ایران، انتشار نقدها و مقالاتی در مطبوعات و … فعالیت هایی را داشته است. عضویت در هیئت تحریریه  فصلنامه‌های «در دری» و «خط سوم» و عضویت در مؤسسه فرهنگی در دری از دیگر فعالیت‌های او بوده است. از وی تاکنون آثار مجموعه شعر «پیاده آمده بودم»، شعر «مسافر» چاپ در کتاب ادبیات فارسی سال دوم دبیرستان، گزیده شعر قصه سنگ و خشت، مجموعه آموزشی شعر روزنه و … منتشر شده است.

اختتامیه جشنواره شعر انقلاب و معرفی نفرات برتر آن ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 7 = 2